Start Aktualności Kite w Egipcie – dla kogo taki sport?

Kite w Egipcie – dla kogo taki sport?

przez Nysa Hot

Kitesurfing to sport ekstremalny, który od pewnego czasu cieszy się stale rosnącą popularnością. Doskonałym tego przykładem mogą być nie tylko tłumy naszych rodaków wyjeżdżających do Egiptu, aby potrenować, ale także rosnąca ilość zapytań wpisywanych w wyszukiwarkę Google (“wyjazdy kitesurfing 2021”, “gdzie na kite”, “najlepsza szkoła kitesurfingu” itp.). Coraz więcej osób decyduje się spróbować swoich sił w śmiganiu po falach na desce i z latawcem. Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali czy jest to sport dla nich, mamy ten krótki artykuł. Przeczytaj i przekonaj się, czy wyjazd do El Gouna na kitesurfing przypadnie Ci do gustu.

Kite i Egipt – idealne połączenie dla każdego

Wiele osób swoje pierwsze kroki na desce stawia właśnie w Egipcie (np. w polskiej szkole kitesurfingu Red Sea Zone). Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ panujące w tym kraju warunki pozwalają na treningi przez calutki rok. Na falach można zobaczyć dzieci (od około dziesiątego roku życia), młodzież, osoby dorosłe, a także dojrzałe. Wszystko dzięki temu, że kitesurfing jest sportem ekstremalnym dla każdego. Przy wsparciu dobrego instruktora jest łatwy do opanowania i przynosi wiele zabawy. Kitesurfing w Egipcie to świetna sprawa, a trening może rozpocząć niemalże każda osoba z dobrą koordynacją ruchową oraz umiejąca pływać. Zachęcamy do tego, aby pierwsze kroki w tym sporcie stawiać właśnie nad Morzem Czerwonym.

Jeśli:

  • umiesz pływać,
  • nie masz problemów  koordynacją ruchową,
  • jesteś osobą dość sprawną fizycznie
  • masz odrobinę odwagi,
  • chcesz spróbować czegoś nowego,

koniecznie wypróbuj kite i przekonaj się jaką frajdę daje śmiganie po falach z latawcem!

Kitesurfing w El Gouna – jak zacząć?

Jeśli marzy Ci się Egipt i kitesurfing, pamiętaj o wyborze odpowiedniej szkoły. To sport, w którym nawet najzdolniejsi do niczego nie dojdą sami. Na początek potrzebne będzie Ci profesjonalne wsparcie. Dobrze znaleźć miejsce o odpowiedniej renomie, zatrudniające sprawdzonych instruktorów i udostępniające kursantom zadbany i bezpieczny sprzęt. Zwróć także uwagę na to, w jakim języku prowadzone są lekcje (aby bariera językowa nie zabrała Ci przyjemności z nauki), a także czy wybrana szkoła cieszy się dobrymi opiniami.

Wyjazd do Egiptu na kite jest w zasięgu każdego!

Jeśli dotychczas wahałeś się, czy kitesurfing jest sportem dla Ciebie, mamy nadzieję, że lektura skłoni Cię do tego, aby spróbować. Wyjazd na kite do Egiptu to świetna opcja dla każdego, kto marzy o tym, aby ślizgać się na falach. Nie ważne ile masz lat – nigdy nie jest za późno, aby zacząć!

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź