Start Hot Kobieta straciła 85 tysięcy złotych

Kobieta straciła 85 tysięcy złotych

przez Nysa Hot

Do Komisariatu Policji w Otmuchowie zgłosiła się 48-letnia kobieta, która padła ofiarą oszustwa.

Jak wynikało z jej relacji, miesiąc temu na jednym z portali Internetowych zauważyła ofertę dotyczącą inwestycji. Po kliknięciu w reklamę, została poproszona o wpisanie swoich danych. Po krótkiej chwili otrzymała telefon od rzekomego konsultanta. Ten zaproponował kobiecie inwestycję w akcje dotyczące sztucznej inteligencji. Kobieta dała się przekonać i wykonała pierwszy przelew na wskazane konto.

Następnie wykonywała polecenia przekazywane przez rzekomego konsultanta. Zainstalowała wskazaną aplikację i założyła konto.

– Mężczyzna przez cały czas instruował pokrzywdzoną, w jaki sposób ma się poruszać po aplikacji i jakie środki pieniężne wpłacać. Gdy kobieta chciała wypłacić zainwestowane pieniądze, okazało się, że nie może tego wykonać. Na swoim rachunku bankowym zauważyła transakcję dotyczącą zaciągnięcia pożyczki. Okazało się, że wszystkie zgromadzone środki pieniężne na koncie kobiety, zostały przelane na inny rachunek bankowy – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

W ten sposób kobieta straciła blisko 85 000 złotych.

Policja ostrzega i apeluje o zachowanie ostrożności i rozsądku przy tego typu transakcjach.

Co zrobić, żeby nie paść ofiarą oszustów? Należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa:
• Sprawdzaj wiarygodność podmiotu oferującego pomoc związaną z inwestowaniem pieniędzy.
• Nie udostępniaj nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej.
• Nie udostępniaj nikomu danych poufnych dotyczących Twoich kart płatniczych.
• Nie przesyłaj nikomu skanów swojego dowodu osobistego.
• Nie instaluj oprogramowania umożliwiającego obcym osobom zdalne obsługiwanie komputera.
• W przypadku otrzymania przelewu od nieznajomego nadawcy, pod żadnym pozorem nie przekazuj środków dalej, nawet jeśli „Twój doradca” o to prosi – nieświadomie możesz brać udział w przestępstwie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź