Start Aktualności Nysa będzie strajkować

Nysa będzie strajkować

przez Nysa Hot

W całym kraju trwają protesty po opublikowaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Do strajkujących ponownie przyłącza się też Nysa.

Protest odbędzie sie we wtorek 2 lutego. Początek o godzinie 17:00. Strajkujący zbierają się pod nyską Bazyliką.

-Organizatorzy pozostają anonimowi. Trasa nie jest udostępniana. Prowadzona będzie transmisja Live. Sam protest budzi spore zainteresowanie. Z organizacjii oficjalnych chęć wzięcia udziału zadeklarowała Federacja Młodych Socjaldemokratów w Nysie – czytamy na facebookowej grupie Strajk Kobiet Nysa.

Przypomnijmy – późnym wieczorem 27 stycznia w Dzienniku Ustaw został opublikowany wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi o decyzję z 22 października 2020 r. Sędziowie TK orzekli wówczas, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r., który zezwalał na aborcję, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją.

Aborcja pozostanie dopuszczalna tylko w dwóch przypadkach: gdy ciąża stanowi zagrożenie życia lub zdrowia matki oraz gdy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź