Start Aktualności Kolejna droga w Gminie Otmuchów wyremontowana

Kolejna droga w Gminie Otmuchów wyremontowana

W Gminie Otmuchów kolejna droga oddana do użytku

przez Nysa Hot
13 października w Jasienicy Górnej odbyło się otwarcie drogi relacji Ratnowice – Jasienica Górna. 

– Co roku urząd marszałkowski dofinansowuje budowy i przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Pieniądze pochodzą z opłat wnoszonych przez inwestorów za wyłączenie gruntów z produkcji rolnej. Stanowią dochód województwa, ale trzeba je – obligatoryjnie – przeznaczać na cele wskazane w ustawie o ochronie gruntów rolnych – m.in. na drogi dojazdowe, rekultywację – informuje Gmina Otmuchów.
– W związku z tym, że projekt objęty jest ograniczeniami – każda gmina może zgłosić tylko jedną drogę transportu rolnego – władze gminy wskazały odcinek między Ratnowicami a Jasienicą Górną. Gmina Otmuchów na tę inwestycję otrzymała 470 500, 00 zł dofinansowania.

Wyremontowano drogę o długości 2 042m. Prace obejmowały wykonanie jezdni z masy bitumicznej szerokości 3,5 m z poszerzeniami do 5,5m (mijankami). Drogę zaprojektowano z dwustronnymi poboczami umocnionymi kruszywem kamiennym.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 881 824,76 zł.

Foto: Gmina Otmuchów 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź