Start Hot Kolejna ewakuacja nyskiego przedszkola

Kolejna ewakuacja nyskiego przedszkola

przez Nysa Hot

W kolejnym przedszkolu w Nysie doszło do ewakuacji dzieci i personelu. Tym razem chodzi o Przedszkole nr 12 przy ul. Podolskiej. Wszystko z powodu maila, w którym grożono wysadzeniem budynku.

Fałszywy alarm

Do placówki wpłynęła wiadomość o podłożeniu materiałów wybuchów. Dyrekcja placówki nie zlekceważyła potencjalnego zagrożenia i natychmiast zawiadomiła o tym służby.

-Z treści maila można było wnioskować, że wiadomość jest fałszywa. Niemniej jednak w takiej sytuacji trzeba działać zgodnie z procedurami i w tym wypadku tak też się stało – mówi rzecznik nyskiej Policji mł. aps. Mariusz Schweigier. – Przedszkole zostało dokładnie przeszukane. Nic nie znaleziono. Zgodnie z przypuszczeniami wiadomość była fałszywa.

To kolejny tego typu przypadek w placówce oświatowej. W styczniu do dyrektor Przedszkola nr 8 przy ul. Tkackiej wpłynął mail, w którym ktoś groził, że w budynku zostanie rozpylony trujący gaz. Wówczas również ewakuowano dzieci i personel, a alarm okazał się fałszywy.

Zobacz więcej:

Ewakuacja w Przedszkolu nr 8

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź