Start Aktualności Kolejna Letnia Gala Tańca w Nyskim Domu Kultury!

Kolejna Letnia Gala Tańca w Nyskim Domu Kultury!

przez Nysa Hot

4 czerwca 2023 r. o godz. 16:00 w Nyskim Domu Kultury odbędzie się II edycja Letniej Gali Tańca. 

Letnia Gala Tańca to niezwykłe wydarzenie podczas, którego będzie można zobaczyć pokazy tańca orientalnego w wykonaniu gospodarzy, czyli zespołu „Nashita Bellydance Group” oraz zaproszonych gości.

Do Nysy wzorem I edycji zjadą się tancerki z całej Polski w tym m.in. z Warszawy, Krakowa, Poznania, Opola, Ozimka. W tym roku gala będzie miała charakter międzynarodowy, a na scenie pojawią się reprezentantki Czech i Ukrainy. To kolejna wyjątkowa okazja, by  zobaczyć na scenie znakomite polskie artystki i zespoły cenione zarówno w kraju, jak i za granicą. W Nysie wystąpi blisko 100 tancerzy, którzy łącznie przygotowali około 40 choreografii.

Główną gwiazdą tegorocznej gali będzie Agata Zakrzewska – warszawska tancerka i instruktora różnych odmian tańca orientalnego, właścicielka Szkoły Tańca Hamsa. Ponadto na scenie zobaczymy Patrycję Marzec z Krakowa, która na tegoroczną edycję przygotowała specjalny projekt sceniczny.

Podczas II Letniej Gali Tańca będziemy mogli podziwiać solistki i zespoły tańca orientalnego oraz Fusion Bellydance (Tribal Fusion), Fatchancebellydance Style (ATS) czy Fuzje Tańców Orientalnych, Indyjskich, Bałkańskich i Flamenco. Na scenie zobaczymy także taniec z rekwizytami dzieci. Warto wspomnieć, że kolejny raz w NDK zobaczymy utalentowaną Wiktorię Mientus, ćwierćfinalistkę konkursu Miss Polski.

Na scenie poza tańcem orientalnym, będzie można oglądać również taniec nowoczesny, a poziom widowiska będzie bardzo wysoki bo na scenie wystąpią uczniowie słynnego Egurrola Dance Studio.

W sobotę (03.06.2023 r.) w ramach II Letniej Gali Tańca w godz. od 10:00 do 14:00 w NDK odbędą się warsztaty, które poprowadzi dla wszystkich zainteresowanych (zapisy i szczegóły poprzez e-mail: wojtekania70@o2.pl) Agata Zakrzewska, która jest warszawską tancerką i instruktorką różnych odmian tańca orientalnego, fusion bellydance i FCBD® Style, a także właścicielką Szkoły Tańca Hamsa.

Od lat szkoli się intensywnie w Egipcie, USA i w wielu krajach Europy w dziedzinie techniki tanecznej, choreografii, wiedzy o kulturze i muzyce. Jest również dyplomowaną choreografką. Od kilkunastu już lat uczenie tańca jest jej największą pasją, prowadzi zajęcia i warsztaty w całej Polsce i za granicą, a także organizuje wydarzenia i festiwale promujące jej ukochane style taneczne.

Foto główne: Anna Szczepańska

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź