Start Edukacja Kolejna magisterka w Nysie

Kolejna magisterka w Nysie

przez Nysa Hot

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego udzielił pozwolenia PWSZ w Nysie na utworzenie studiów magisterskich na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie rozpoczęła rekrutację na studia magisterskie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego udzielił pozwolenia nyskiej Uczelni na utworzenie studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym.

rekrutacja online  www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

Na studiach magisterskich mogą kształć się wszyscy studenci, którzy ukończyli studia I stopnia kończące się uzyskaniem tytułu zawodowego inżyniera, także wszyscy, który ukończyli studia mgr inż. (np. na innych kierunkach). Uczelnia uruchomiła też nowe specjalności na kierunku, które odpowiadają potrzebom rynku pracy i trendom w gospodarce.

  1. specjalność: zrównoważona, czystsza produkcja – nawiązuje do studiów I stopnia, poszerza ich zakres o operacyjno-taktyczne zarządzanie w sferze zaopatrzenia, produkcji, dystrybucji i recyrkulacji dóbr w odniesieniu do idei zrównoważonego rozwoju.

Obecnie w przedsiębiorstwach coraz częściej w strukturze organizacyjnej powstają specjalne grupy projektowe ds. czystszej produkcji, zarządzania energią, które tworzą system zarządzania środowiskiem, dlatego też rośnie zapotrzebowanie na tego rodzaju specjalistów. Wynika to również z dostosowania przedsiębiorstw do standardu ISO 14001, ISO 50001 lub rozporządzenia EMAS.

  1. specjalność: logistyka produkcji

Na rynku pracy, poszukiwani są specjaliści potrafiący zwiększyć efektywność wykorzystania zarówno środków trwałych, jak i zasobów ludzkich w procesach produkcyjnych, którzy znają i wykorzystują instrumenty doskonalenia procesów logistycznych w przedsiębiorstwie, w tym techniki „produkcji odchudzonej”.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie rozwija współpracę z firmą UMICORE, która buduje innowacyjny zakład komponentów baterii do pojazdów elektrycznych w Radzikowicach pod Nysą. Firma pozytywnie oceniła ofertę prowadzonych kierunków studiów w kontekście możliwości zapewnienia wykwalifikowanej kadry oraz elastyczność Uczelni w dostosowywaniu programów studiów do potrzeb rynku pracy, w tym planu uruchomienia studiów II stopnia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji. Podczas późniejszych spotkań z władzami Uczelni oraz samorządu terytorialnego przedstawiciele Firmy wskazywali, że jedną z przesłanek, dla których zdecydowano się na wybudowanie fabryki właśnie w okolicach Nysy, jest wyższa uczelnia w Nysie kształcąca na profilu praktycznym.

W PWSZ w Nysie planowane jest także utworzenie Centrum Badawczo-Edukacyjnego Zrównoważonego Rozwoju jako jednostka świadcząca usługi badawcze i edukacyjne dla różnych podmiotów, firm oraz instytucji. Wyposażenie nowego Centrum oraz planowana w przyszłości do budowy elektrownia fotowoltaiczna posłużą m.in. do realizacji zajęć na specjalności związanej z elektro-mobilnością, innych projektów edukacyjnych oraz wdrażania idei Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

Tym, co wyróżnia kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w PWSZ w Nysie jest przywiązywanie wagi do zdobywania umiejętności praktycznych. Zdobyta wiedza – dzięki wykwalifikowanej kadrze dydaktycznej – zamieniana jest na praktykę w nowoczesnych laboratoriach. To daje ogromną szansę znalezienia atrakcyjnej pracy. Studenci sami proponują tematy prac dyplomowych, a praktyka zawodowa ma pomóc im w realizacji wybranego tematu. Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji należy też uważać za jeden z najbardziej uniwersalnych pod względem możliwości rozpoczęcia indywidualnej działalności gospodarczej.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź