Start Hot Kolejna tragedia nad wodą. Jedna osoba nie żyje

Kolejna tragedia nad wodą. Jedna osoba nie żyje

przez Nysa Hot

Ratownicy WOPR niestety znów w akcji. Niestety, bo finał poszukiwań okazał się tragiczny. Nie żyje starszy mężczyzna. Gdyby nie świadek, mogło być więcej ofiar.

Nad Jeziorem Nyskim utonął wędkarz

Świadek zdarzenia telefonicznie powiadomił, że w okolicach wysp 2 osoby wypadły z małej łodzi rybackiej. Mężczyzna nie był w stanie podać dokładnej lokalizacji, ale 4 jednostki WOPR szybko znalazły miejsce wypadku. Do zdarzenia doszło około godziny 12.40

Jednego z nich wyłowił kolega, drugiego nie mogli odnaleźć. Natychmiast z bazy WOPR wypływają 4 łodzie ratownicze i 10 ratowników oraz Policja wodna. Po chwili odnajdują kilkanaście metrów od wyspy unoszące się ciało mężczyzny – relacjonuje dowódca WOPR w Nysie, Jarosław Białochławek.

Reanimacja mężczyzny trwała nieprzerwanie podczas transportu na ląd. W tym czasie nad jeziorem dojechała karetka. Pomimo godzinnej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanego. – Na miejscu  ustalono, że wędkarze byli pod wpływem alkoholu.  Przestrzegamy przed alkoholem, naprawdę ludzie opamiętajcie się! – apeluje dowódca WOPR.

Na miejscu sprawę bada Policja oraz Prokuratura Rejonowa w Nysie. Poprzedni podobny  śmiertelny wypadek nad Jeziorem Nyskim miał miejsce przed trzema laty.

fot. WOPR Nysa

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź