Start Aktualności Kolejne bezpieczne przejścia dla pieszych w naszym powiecie

Kolejne bezpieczne przejścia dla pieszych w naszym powiecie

przez Nysa Hot

Kolejne środki dla Starostwa Powiatowego na bezpieczne przejścia dla pieszych. Tym razem rządowe wsparcie wynosi ponad 335 000 zł.

– Starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz oraz wicestarosta Damian Nowakowski podpisali z wojewodą opolskim Sławomirem Kłosowskim kolejne umowy o dofinansowanie zadań z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych na terenie powiatu nyskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

Uroczyste podpisanie umów odbyło się w poniedziałek, 8 listopada w Urzędzie Miejskim w Paczkowie.

Nowoczesne przejścia dla pieszych powstaną przy ul. 3 Maja w Nysie, ul. Mickiewicza w Nysie, ul. Rodziewiczówny w Nysie oraz w miejscowości Skorochów.

Przypomnijmy, że Powiat Nyski w pierwszym naborze otrzymał 606 512 zł na budowę przejść dla pieszych na drogach powiatowych, m.in. w Głuchołazach, Paczkowie, Otmuchowie, Korfantowie, Nysie, Reńskiej Wsi oraz w miejscowości Konradów.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź