Start Inwestycje Kolejne bursy w Nysie

Kolejne bursy w Nysie

przez Nysa Hot

Starostwo Powiatowe w Nysie ogłosiło przetarg na zmianę sposobu użytkowania części budynku przy ul. Szopena 4 w Nysie, gdzie ma powstać internat dla uczniów Zespołu Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie. W przyszłości może to owocować międzynarodową wymianą uczniów szkół artystycznych.

Przedmiot zamówienia obejmuje m.in: roboty rozbiórkowe, wymianę wysłużonych instalacji elektrycznej, czy też remont sanitariatów. Rozszerzenie bursy planowane jest również w popularnym Rolniku. Pomysłodawcy chcą przebudować część sal lekcyjnych Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie na pomieszczenia popularnej bursy. Pozwoli to na poprawę dostępności do usług edukacyjnych dla uczniów z Powiatu Nyskiego.

Na razie cisza w sprawie budowy kolejnego niewielkiego akademika dla studentów nyskiej PWSZ. Uczelnia od lat utrzymuje poziom studentów na podobnym poziomie, a większa część wynajmuje prywatne mieszkania, których ceny znacznie poszły do góry. 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź