Start Aktualności Kolejne nowe miejsca pracy w Nysie! Duży inwestor na horyzoncie

Kolejne nowe miejsca pracy w Nysie! Duży inwestor na horyzoncie

przez Nysa Hot

Jest spora szansa, że w ciągu najbliższego roku do Nysy wejdzie kolejna duża firma. To byłaby następna znakomita wiadomość dla lokalnego rynku pracy.

W najbliższych latach w Nysie przybędzie sporo nowych miejsc pracy, m.in za sprawą spółki IONWAY, która zainwestuje u nas 8 mld zł i zatrudni około 900 osób. To jednak nie koniec dobrych informacji. Gmina Nysa prowadzi zaawansowane rozmowy z kolejnym dużym pracodawcą. Jeżeli wszystko pójdzie pomyślnie, pod koniec roku zostanie oficjalnie zaprezentowany.

– Cały czas potrzebujemy nowych inwestorów. Mimo, że jest u nas kilku mocnych globalnych graczy, takich jak UMICORE czy IONWAY, co w perspektywie da ponad 2000 miejsc pracy, to jednak nie możemy spocząć na laurach. Czynimy starania, by ściągnąć kolejnych przedsiębiorców – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Zwiększenie zatrudnienia w kolejnych latach zapowiedzieli też lokalni przedsiębiorcy, m.in. jeden z największych pracodawców w regionie, firma All Windows.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź