Start Aktualności Kolejne złoto biegaczki z naszego regionu!

Kolejne złoto biegaczki z naszego regionu!

przez Nysa Hot

Utalentowana zawodniczka z naszego regionu Barbara Bieganowska-Zając awansowała na Igrzyska Paraolimpijskie, które odbędą się w przyszłym roku w Paryżu.

14 lipca 2023 r. w Paryżu odbyły się Mistrzostwa Świata JPC w lekkiej atletyce. Zawody były jednocześnie kwalifikacjami na przyszłoroczne Igrzyska Paraolimpijskie.

W każdej konkurencji awans uzyskało czterech pierwszych zawodników. W biegu na 1500 m złoty medal z czasem 4.28.66 zdobyła Barbara, pokonując zawodniczkę z Brazylii Da Silve -4.30.25 oraz Ukrainy Daniline 4.32.50.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na przyszłorocznych Igrzyskach!

Przypomnijmy, że Barbara Bieganowska-Zając została mistrzynią paraolimpijską w biegu na 1500 metrów podczas Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020. Dla naszej Mistrzyni to było czwarte złoto paraolimpijskie.

Barbara Bieganowska-Zając została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Foto: Miejski Dom Kultury Korfantów

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź