Start Hot Kolejny bardzo poważny pożar komina

Kolejny bardzo poważny pożar komina

przez Nysa Hot

28 grudnia około godziny 22:00 do Państwowej Straży Pożarnej w Nysie wpłynęło zgłoszenie o pożarze komina w miejscowości Mańkowice.

– Zastano w pełni rozwinięty pożar komina gdzie występowała bardzo duża temperatura, ponad 1000°C. Taka temperatura powoduje, że nasz komin lub wsad kominowy może nie nadawać się do dalszej eksploatacji. Dodatkowo Komenda Powiatowa PSP informuje o tym fakcie Inspektora Nadzoru Budowlanego, który może stwierdzić nieprawidłowości a co za tym idzie nałożyć natychmiastową decyzję o zakazie użytkowania. Proszę pamiętać, że przewód kominowy nie jest miejscem procesu spalania a służy jedynie do odprowadzania spalin lub dymu – mówi kpt Dariusz Pryga, rzecznik prasowy KP PSP w Nysie. 

W ostatnim czasie nie ma dnia, by strażacy nie wyjeżdżali do pożaru komina lub sadzy w kominie. Nasz powiat jest tutaj niestety niechlubnym rekordzistą w województwie opolskim.

Zgodnie z prawem właściciel lub zarządca budynku, zobowiązany jest do poddawania przeglądowi kominiarskiemu przewodów kominowych, dymowych, wentylacyjnych i spalinowych przynajmniej raz w roku, w celu sprawdzania ich stanu technicznego.

Foto: KP PSP w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź