Start Hot Kolejny groźny pożar. Strażacy mieli pełne ręce roboty

Kolejny groźny pożar. Strażacy mieli pełne ręce roboty

przez Nysa Hot

21 marca, ok. godz. 20:15 strażacy zostali wezwani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. To trzecie tego typu zdarzenie w przeciągu zaledwie kilku dni.

– Tym razem Stanowisko Kierowania w Nysie dysponuje dwa nasze zastępy na granicę gminy do miejscowości Bardno. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia szybko przystępujemy do działań. Po chwili okazuje się że komin bardzo mocno się pali i nie posiada wyczystki (miejsce do wybierania żaru czy popiołu). Strażacy jak najszybciej próbują wygasić komin, co nie jest łatwe. Musieliśmy w kuchni w ścianie za meblami wybić dwie dziury aby przygasić komin, który stwarzał bardzo wysokie zagrożenie – relacjonują akcję druhowie z OSP Łambinowice.

Strażakom udało się w końcu opanować sytuację. Cała akcja trwała aż 5 godzin. Na miejscu działali także druhowie z OSP Mańkowice. Na koniec zdarzenia dojechał zastęp z Nysy.

Foto: OSP Łambinowice

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź