Start Aktualności Kolejny sportowy projekt zrealizowany!

Kolejny sportowy projekt zrealizowany!

Pro Ski Symulator na odchudzanie

przez Nysa Hot

Stowarzyszenie Razem w Przyszłość 2020 zakończyło projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Opolskiego pt. „W sposób innowacyjny odchudzamy Nysę”. W ramach współpracy międzynarodowej, skierowany był on do mieszkańców Gminy Nysa.

Walka z otyłością

Głównym celem przedsięwzięcia było podniesienie świadomości w zakresie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej, redukcja masy ciała i zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie przy zwiększeniu ilości masy mięśniowej. Duży nacisk był także kładziony na zmianę nawyków związanych z formą spędzania wolnego czasu-z siedzącej na aktywną.
Pomysłodawcy wydarzenia chcieli w sposób innowacyjny i bezpieczny zadbać o zdrowie osób biorących udział w projekcie. Bodźcem do podjętych działań były najnowsze statystyki pokazujące, że otyłych osób, w każdej grupie społecznej jest coraz więcej. Otyłość to nie tylko estetyka – to przede wszystkim szereg chorób metabolicznych.

Projekt trwał przez 2 miesiące, odbywał się w Klubie Fitness Sonia Dziergas, z wykorzystaniem maszyn PRO SKI SIMULATOR. Dzięki zaangażowaniu uczestniczek udało się pozbyć w sumie 27 kg! Rekordzistka straciła 6 kg.

Wszystkie zajęcia odbywały się zgodnie z obowiązującymi w danym czasie przepisami epidemiologicznymi, wprowadzonymi przez Ministerstwo Zdrowia. Duże zainteresowanie projektem pokazało, że mieszkańcy obszarów wiejskich są otwarci na udział w zajęciach promujących aktywność fizyczną i prawidłowe odżywienie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź