Start Hot Kolejny stadion w regionie do remontu!

Kolejny stadion w regionie do remontu!

przez Nysa Hot

Wspaniała wiadomość dla sympatyków sportu… Stadion Miejski w Otmuchowie doczeka się modernizacji!


– Gmina Otmuchów otrzymała promesę na dofinansowanie przedsięwzięcia. W ramach inwestycji strategicznych z BGK, wpłynie do nas wsparcie w wysokości 7 200 000 zł. Wkład własny Gminy to koszt rzędu 800 000 zł – mówi Jan Woźniak, Burmistrz Otmuchowa.

W ramach zadania wykonane zostaną m.in.: remont boiska sportowego, przebudowa i modernizacja oświetlenia, bieżni, płyt stadionu, trybun, kortu tenisowego, szatni (zaplecza socjalnego), basenu miejskiego wraz z zagospodarowaniem terenu oraz urządzeniami.

Ponadto, realizowany będzie inny projekt pn. „Modernizacja stadionu miejskiego wraz z budową zaplecza konferencyjno-socjalnego w Otmuchowie przy ul. Sportowa 1”.

Dofinansowanie wyniesie 3 154 859 zł, a wkład własny Gminy 3 154 860 zł.

Inwestycja będzie polegała na modernizacji stadionu miejskiego oraz budowie zaplecza sportowego w zabudowie socjalno-konferencyjnej w Otmuchowie. Powierzchnia zabudowy – 1095m2; powierzchnia użytkowa 707 m2.

Harmonogram realizacji zadania będzie podzielony na produkcję i montaż budynku, transport, organizację placu budowy, instalację techniczną, kanalizację w modułach, odprowadzenie wody deszczowej z dachu, wentylację i klimatyzację, ogrzewanie elektryczne, instalację wodną, instalację elektryczną oraz montaż drzwi i okien. Zabudowa posiadać będzie armaturę sanitarną, w pełni wyposażoną łazienkę dla niepełnosprawnych wraz z systemem przywoławczym.

Modernizacja boiska Stadionu Miejskiego obejmować będzie prace budowlane dotyczące: systemu automatycznego nawadniania boiska piłkarskiego, bieżni, rzutni do pchnięcia kulą i skoczni w dal oraz elementy wyposażenia boiska: piłko-chwyty i bramki do piłki nożnej , instalację oświetlenia i nagłośnienia.

Łączny koszt modernizacji szacuje się na ponad 14 mln zł. Wszystkie zadania powinny być zrealizowane w ciągu 3 lat.

O szczegółach inwestycji informuje Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów Jan Woźniak. Zapraszamy do obejrzenia materiału.

Foto: Gmina Otmuchów

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź