Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 12 lipca 2025 11:28
Ważne!
Reklama

Kolejny udany weekend nad Jeziorem Nyskim

Kolejny udany weekend nad Jeziorem Nyskim
Turystów nad Jeziorem Nyskim przybywa, bo zdecydowanie ośrodek AKWA Marina ma więcej do zaoferowania. Królują deski sup, sporty motorowodne oraz siatkówka plażowa. Ograniczono też problem z zakwitem sinic.

Wypoczynek nad Jeziorem Nyskim


Przy plaży jeziora działa kilka beach barów, dzięki czemu możemy lepiej zorganizować wypoczynek z rodziną. Do dyspozycji są m.in. baldachimy i stoliki z palmami oraz przekąski, drinki i napoje serwowane na miejscu. Dobrze zjemy też przy głównym parkingu, a jak ktoś nie chce pełnego obiadu, może skorzystać z oferty food trucków. W ofercie znajdziemy m.in. pikantne hot-dogi, czy też ziemniaczane cuda z "O Bulwa!"

Przy pomostach znajdziemy za to mnóstwo sprzętu pływającego dla osób z patentem lub bez. Niedługo powinniśmy też zobaczyć więcej jachtów z górnej półki, tak jak to dzieje się ze skuterami. - Jesteśmy w trakcie budowy nowej mariny - mówi Adrian Milewski z bazy żeglarskiej Open Sailing. - Będzie to alternatywa dla posiadaczy sprzętu pływającego, zwłaszcza dla odpoczywających spoza województwa. 

Jak zawsze młodzież chętnie sięga po rowerki wodne, ale od 2 lat furorę robią deski sup. Tu technika pływania jest różna, a jak mówią instruktorzy, do nauki opanowania sprzętu wystarczy nawet jedna lekcja. Z roku na rok rośnie też zainteresowanie windserfingiem.

Pomysł na romantyczną randkę, wieczór panieński lub urodziny? My polecamy platformę pływającą dla max. 10 osób. Zabawa jest przednia, a platformą sterujemy sami. Możemy nią popłynąć choćby na wyspy, gdzie od tego roku kursuje także Statek Gracja. Na wyspach oprócz azylu przyrody pod znakiem Natura 2000, znajdziemy mnóstwo prywatnych łodzi. Wypoczynek w zaciszu na pustych plażach wybierają zwłaszcza turyści z dalszych zakątków Polski, którzy pokochali Jezioro Nyskie. Akwen dzięki nowatorskim granulkom, nie straszy już sinicami po upalnych dniach. Środek na sinice działa znakomicie, a wypoczywający mogą śmiało zażywać kąpieli.

W miniony weekend oprócz zabawy w wodzie, nie zabrakło też sportowej rywalizacji na plaży, gdzie odbywały się zawody finałowe o Mistrzostwo Nysy w siatkówce plażowej. Poziom rywalizacji u pań i panów był bardzo wysoki, a pod siatką zameldowali się gracze znani z ligowych spotkań, choćby z Plus Ligi. Zawody organizowane przez KS Beach Volley Nysa wsparły m.in. Cukry Nyskie, PSB Mrówka oraz Bioagra, a nasza redakcja była patronem medialnym. - Było świetnie, ale to jeszcze nie koniec! - mówi Prezes klubu, Wojciech Kondracki. - Już szykujemy się na sierpniowe eliminacje Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. Zachącamy do kibicowania!

Ośrodek Akwa Marina zainwestował też m.in. w nowe kamery, z których korzysta firma ochroniarska. O nasze bezpieczeństwo dbają również ratownicy WOPR oraz wodne ogniwo policji. Stan trzeźwości sterników sprawdzany jest praktycznie każdego dnia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PolakTreść komentarza: Tak tak. Zawsze mają rezerwy.Data dodania komentarza: 7.07.2025, 19:01Źródło komentarza: Groźny niż genueński nadciąga nad Polskę. Szykuje się gwałtowne załamanie pogodyAutor komentarza: Stefek K.Treść komentarza: To dlatego koło basenu nie są respektowane znaki drogowe, kierowcy parkują sobie jak im się podoba a przejechać nie można (policja chyba się boi basenowiczów jak Księży) i wieczorami wyścigi po mieście szczególnie ul. Ujejskiego oraz Rynek i drift na rondach, parkingach. Ale Oni wolą złapać kogoś na hulajnodze bądź za kradzież bułki. Niestety taka jest postawa Policji czyli dzisiejszej instytucji do zarabiania pieniędzy, a potem zdziwieni że chętnych do Nich do pracy nie ma.Data dodania komentarza: 5.07.2025, 11:15Źródło komentarza: Święto Policji w Nysie – zmiany w organizacji ruchu i planowane atrakcjeAutor komentarza: MacTreść komentarza: Pan Palimąka to niech drogi po naprawia bo za IŁawą w stronę Łączek to dziura na dziurze.Data dodania komentarza: 17.06.2025, 20:54Źródło komentarza: Nowy skwer i pomnik jedności powstanie przy ul. RodziewiczównyAutor komentarza: Mieszkanie powiatuTreść komentarza: A kiedy nowa karetka dla Głuchołaz?Data dodania komentarza: 13.06.2025, 18:43Źródło komentarza: Nowa karetka dla Zespołów Ratownictwa Medycznego w KorfantowieAutor komentarza: ZłaTreść komentarza: Ta 8 lat 😂 Polskie sądy 🤦 1,5roku w zawieszeniu na trzy lata .Data dodania komentarza: 11.06.2025, 16:37Źródło komentarza: Tragiczny wypadek na Alei Wojska Polskiego. Nie żyje mężczyznaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: xD ten to się nadaje do agitek pro-trzaskowskich jedynieData dodania komentarza: 3.06.2025, 17:20Źródło komentarza: Daniel Palimąka odznaczony za zasługi dla samorządu terytorialnego
Reklama
Reklama