Start Hot Kolejny weekend pełen imprez! Będzie wystrzałowo… dosłownie

Kolejny weekend pełen imprez! Będzie wystrzałowo… dosłownie

przez Nysa Hot

Jak zawsze sprawdzamy co będzie działo się w nadchodzący weekend w naszym regionie. Jedno jest pewne – na nudę nie będziemy mogli narzekać. 

Dni Twierdzy Nysa

Jak zawsze niezapomniane doznania zapewnią Dni Twierdzy Nysa. Pod koniec lipca żołnierze Napoleona znów spróbują zdobyć Nysę.

Włos nikomu z głowy nie spadnie, ale zacięta bitwa na pewno przyciągnie fanów mocnych wrażeń, nie tylko tych zainteresowanych wojskiem. Poczujemy, jakbyśmy cofnęli się o dwa wieki do czasów wojen napoleońskich.

Wielki „mały kapral” znów wprowadzi do naszego miasta swych żołnierzy, by przełamać opór obrońców i zdobyć twierdzę. Nim jednak tumany kurzu i bitewne okrzyki uniosą się nad Fortem II, zobaczymy efektowny przemarsz historycznych wojsk ulicami miasta.

Jak zawsze daniem głównym będzie wielka Bitwa o Twierdzę Nysa. W inscenizacji bitwy napoleońskiej z 1807 roku wezmą udział miłośnicy historii występujący w umundurowaniu regimentów z tamtego okresu. Będą wybuchy, okrzyki wojenne, zacięte starcia i salwy armatnie.

Święto Gruszy

Impreza w tym roku odbędzie się 29 lipca. Początek o godz. 16.00. Sołectwo jak zawsze szykuje wiele atrakcji, w tym kulinarne doznania.

Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia są pasje mieszkańców Hajduk. Będzie myśliwy, pszczelarze, pasjonaci tańca i kulinariów. A propos – jak zawsze skosztujemy rozmaitych pyszności, w tym potraw których dodatkiem lub głównym elementem będzie gruszka, jak choćby zupa gruszkowa. Nie zabraknie także słynnych hajduckich gołąbków. Palce lizać!

Będą gry i zabawy, konkursy kulinarne i sportowe, a także występ artystyczny. Tym razem w Hajdukach Nyskich pojawi się Marek Kobylarski z Polo Marco Band.  Dobrą zabawę i oprawę muzyczną zapewni DJ Majer.

Jak zawsze podczas wydarzenia będzie sporo atrakcji dla dzieci. W czasie imprezy chętnie bawią się nie tylko mieszkańcy Hajduk Nyskich, ale także przyjezdni z ościennych miejscowości.

XXI Międzynarodowe Zawody Piłki Prądowej „Wasserball”

W najbliższy weekend  warto na żywo zobaczyć zmagania strażaków w kolejnej edycji zawodów piłki wodnej „Wasserball” w Przechodzie w Gminie Korfantów.

Oprócz efektownej rywalizacji strażaków przygotowano bogaty blok artystyczny, a także zabawy taneczne. Jak mówią sami strażacy, to jedna z najlepszych imprez integracyjnych w naszym województwie.

„Disco pod gwiazdami” w Otmuchowie 

Ośrodek Wypoczynkowo-Szkoleniowy Sandacz w Otmuchowie zaprasza na kolejne „Disco pod gwiazdami”.

Zabawa taneczna odbędzie się 29 lipca w godzinach 20.00-01.00, na terenie ośrodka zlokalizowanego przy ul. Plażowej 2.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Letnie koncerty na Placu Paderewskiego

Już w najbliższą niedzielę na Placu Paderewskiego znów zabrzmi muzyka. Tym razem usłyszymy nie jeden, a dwa koncerty!

O godz. 17.00 wystąpią zespół wokalny Hajduki Nyskie oraz zespoły Margaretto, Kaprys i Nadzieja. O godz. 18.00 natomiast czeka nas Koncert Nyskiego Studia Piosenki „Morowe Panny”.

Organizatorami wydarzenia są Gmina Nysa i Nyski Dom Kultury.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź