Start Aktualności Kolejnych 100 drzew w Nysie

Kolejnych 100 drzew w Nysie

przez Nysa Hot

Gmina Nysa nasadziła kolejnych 100 drzew w różnych lokalizacjach miasta. Łącznie w tym roku przybyło 240 drzew, a na przestrzeni ostatnich 4 lat ponad 3000 drzew i sadzonek.
Nowe okazy pojawiły się m.in. przy placu zabaw na Opawskiej, przy wybiegu dla psów, Alei Lompy, Grzybowej, Bielawskiej, czy Królowej Jadwigi. – Praktycznie sadzimy tam, gdzie są wolne miejsca, a także przy okazji prowadzonych inwestycji – podkreśla Naczelnik Wydziału Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Nysie, Robert Giblak. – Nie zapominamy też o sołectwach. Nowe okazy pojawiły się choćby w Iławie, Goświnowicach i Kępnicy.

Gmina sadzi m.in. dęby, jarzęby szwedzkie, klony, lipy, głogi, sosny, daglezje oraz kasztanowce. Wiele drzew przybyło w Parku Miejskim, po wcześniejszej zaplanowanej rewitalizacji terenu. W ramach zwiększenia bioróżnorodności terenu, nasadzono bardziej szlachetne odmiany. W planach jest dalsza wymiana ścieżek i elementów małej architektury.
Warto podkreślić nowy pomysł, jaki pojawił się w gminie. Z przewróconych przez burze okazów, pracownicy spółki AKWA stworzyli domki dla psów ze Schroniska w Konradowej. – Na razie jest ich kilka, a będzie na pewno więcej – mówi Kierownik Schroniska, Małgorzata Jurkowska. – To naprawdę bardzo szlachetna inicjatywa.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź