Start Aktualności Kolizja, dwie nietrzeźwe kobiety, dwa zatrzymane prawa jazdy i sprawa w sądzie

Kolizja, dwie nietrzeźwe kobiety, dwa zatrzymane prawa jazdy i sprawa w sądzie

przez Nysa Hot

Taki był finał niedzielnego spotkania zakrapianego alkoholem.

– 24 lipca głuchołascy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Głuchołazach podczas koleżeńskiego spotkania, doszło do sprzeczki, podczas której 58-latka, po wcześniej spożytym alkoholu, postanowiła odjechać samochodem. Wtedy jej 49-letnia towarzyszka zajechała jej drogę swoim Volkswagenem. Niestety, nie stanowiło to przeszkody dla kierującej Oplem i po zderzeniu z autem koleżanki odjechała. – informuje nyska Policja.

– Chwilę później mundurowi znaleźli wskazany samochód oraz kierującą. Okazało się, że 58-latka miała w organizmie przeszło promil alkoholu.  Natomiast zgłaszająca, 49-letnia kierująca Volkswagenem miał półtora promila alkoholu.

Obydwu paniom zostały zatrzymane prawo jazdy, teraz zajmie się nimi sąd.

Obsługa prawna firm i spółek

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, kobieta kierująca Oplem odpowie również za spowodowanie kolizji.

Fot: Pixabay 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź