Wizyta u w gabinecie dentystycznym dla wielu osób kojarzy się ze stresem i bólem. Zupełnie niepotrzebnie! Najnowsze metody leczenia zębów uwzględniają w dużej mierze komfort pacjenta i dopasowanie takiego rodzaju znieczulenia, które zapewni bezbolesne przeprowadzenie zabiegów. Z jakich wariantów anestezji można skorzystać? Sprawdź poniżej, czym różnią się między sobą poszczególne metody i kiedy się je stosuje.
Dentyści — w jaki sposób dbają o komfort pacjenta?
Zapewnienie komfortu w gabinecie dentystycznym opiera się na kompleksowym i wielokierunkowym działaniu, mającym na celu nie tylko zapewnienie bezbolesnych zabiegów, ale również poczucia bezpieczeństwa. Właśnie dlatego stomatolodzy z większych miast, np. dentyści z Krakowa, Wrocławia czy dentyści z Opola dysponują nowoczesnym i patentowanym sprzętem, którego użycie gwarantuje wykonanie najwyższej jakości usług dentystycznych.
Bezpieczeństwo daje również wykwalifikowany i przyjazny personel, który bezbłędnie potrafi postawić diagnozę, zaplanować leczenie i przygotować pacjenta do zabiegu. Jak się okazuje, na komfort osób korzystających z usług dentysty w Opolu ma również wpływ fotel stomatologiczny, na którym pacjent przebywa w trakcie leczenia zębów. Wygodna pozycja, miękkie, ale stabilne podparcie głowy i pleców, pozwala rozluźnić napięte ciało, a tym samym przeprowadzić wizytę zgodnie z zasadami ergonomii.
Różne metody znieczulania podczas wizyty u stomatologa
-
Metoda precyzyjne znieczulenie komputerowe
Oprócz powyższych działań, które zapewniają przyjazne wykonanie zabiegów dentystycznych, istotne jest zastosowanie nowoczesnych metod znieczulających. Zalicza się do nich precyzyjne znieczulenie komputerowe. Jest to wygodna metoda anestezji, która umożliwia bezbolesne wykonanie leczenia kanałowego, czy ekstrakcji zęba. Przy jej użyciu środek znieczulający jest podawany w odpowiednich dawkach przez cały czas trwania zabiegu bez konieczności kilkukrotnego wkłucia. Specjalny aplikator zakończony jest wyjątkowo cienką igłą, której wkłucie jest praktycznie niewyczuwalne. Dentysta Opole reguluje na komputerze ilość podawanego znieczulenia na podstawie indywidualnych odczuć i potrzeb pacjenta, dzięki czemu nawet najbardziej inwazyjny zabieg jest zupełnie bezbolesny.
-
Metoda znieczulenia miejscowego
Wariant znieczulenia w miejscu wykonywanego zabiegu za pomocą igły i strzykawki to najpowszechniejszy sposób uśmierzania bólu w gabinecie dentystycznym. Daje szybki efekt anestezji nie tylko zęba poddawanego leczeniu, ale również wewnętrznej części policzka i fragmentu języka. Opole dentysta stosuje ten wariant znieczulenia u osób, które nie czują lęku przed iniekcją oraz tych, które cenią sobie utrzymujący się efekt znieczulający jeszcze na długi czas po wykonanym zabiegu.
-
Metoda użycia gazu rozweselającego
Dentysta opolskie proponuje również swoim pacjentom użycie sedacji wziewnej podtlenkiem azotu zwanego potocznie gazem rozweselającym. Ta metoda świetnie sprawdza się między innymi u osób, które ze wszystkich sił wzbraniają się przed iniekcją, a także u małych dzieci, co znacząco minimalizuje u nich poziom stresu i odczuwanie bólu, gdy podaje zastrzyk ze znieczuleniem. Rozluźnienie pacjenta przy pomocy sedacji wziewnej pozwala sprawniej i bardziej komfortowo przeprowadzić planowane leczenie zębów.
-
Metoda narkozy stomatologicznej
Narkoza, czyli wprowadzenie pacjenta w stan głębokiego uśpienia to metoda stosowana w szczególnych przypadkach. Dentysta w Opolu wykonuje ją tylko po wnikliwym badaniu podmiotowym i przedmiotowym. Dzięki temu narkoza może być przeprowadzona bezpiecznie. Znieczulenie ogólne pozwala nie tylko zlikwidować odczucia bólowe pacjenta, ale również sprawić, że nie będzie pamiętał on wykonanego zabiegu leczenia zębów. Stosowane jest ono przede wszystkim u tych osób, które panicznie boją się wizyty w gabinecie stomatologicznym. Taki lęk nazywany jest dentofobią. Kolejnym wskazaniem, by dentysta Opole wykonał narkozę, jest niepełnosprawność i zaburzenia psychiczne pacjenta. W tym znieczuleniu przeprowadza się najczęściej skomplikowane ekstrakcje zębów, leczenie implantologiczne oraz chirurgiczne.
Narkoza to pełen komfort dla pacjenta, a także swoboda przeprowadzenia leczenia zębów przez stomatologa.
Na którą z powyższych metod znieczulenia się zdecydować?
Wybór rodzaju znieczulenia to przede wszystkim połączenie oczekiwań pacjenta i wskazań lekarza stomatologa. Każda z wymienionych wyżej wariantów anestezji pozwala na leczenie zębów bez bólu i w pełnym komforcie, bez przykrych skutków ubocznych. Nie należy zatem zwlekać z wizytą u dentysty z obawy przed bólem, ale już dzisiaj zapisać się na pierwszy wolny termin u dentysta opole
.