Start Aktualności Koncerty plenerowe na dziedzińcu szkoły muzycznej

Koncerty plenerowe na dziedzińcu szkoły muzycznej

przez Nysa Hot

Trwa remont PSM w Nysie. Po termomodernizacji obiektu, prace prowadzone są również wewnątrz. Obecnie remontowana jest m.in. sala koncertowa im. Jerzego Kozarzewskiego.

PSM w Nysie – perła Rynku Solnego

W ostatnich 3 latach w Państwowej Szkole Muzyczna I i II stopnia w Nysie im. Witolda Lutosławskiego wymieniono m.in. parkiety oraz doświetlono część sal dydaktycznych. Najważniejszy zakres prac dotyczył termomodernizacji obiektu. Warunki poprawią się również w remontowanej właśnie kameralnej sali koncertowej. Remont na pewno sprawi, że jeszcze więcej młodych ludzi zdecyduje się na naukę w zabytkowych murach tej prestiżowej szkoły. Przypomnijmy, że rekrutacja do szkół średnich wystartowała 17 maja.

Czekamy na wnioski kandydatów na kolejny rok szkolny. Planowo aplikować można było do końca maja, ale wydłużymy rekrutację do 11 lub 12 czerwca br. – mówi wicedyrektor PSM w Nysie, Beata Toczek.

Nauka trwa 4 lub 6 lat – w zależności od wieku ucznia i cyklu kształcenia. Najzdolniejsi uczniowie biorą aktywny udział w życiu kulturalnym miasta, gminy powiatu. Bardzo często również koncertują na terenie całego kraju i za granicą. Koncerty z udziałem mieszkańców Nysy mają wrócić również na okazały dziedziniec szkoły. Miejsce po remoncie elewacji prezentuje się bardzo okazale. Jak mówi dyrekcja szkoły, na koncerty musimy jeszcze trochę poczekać, ale to tylko kwestia właśnie czasu i zakończenia zaplanowanych prac remontowych.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź