Start Aktualności Koniec intensywnej kampanii Posła Marcina Ociepy w powiecie nyskim

Koniec intensywnej kampanii Posła Marcina Ociepy w powiecie nyskim

przez Nysa Hot

Już za kilka chwil rozpoczyna się cisza przedwyborcza, a wraz z nią oficjalnie zakończy się kampania kandydatów do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej oraz Senatu. W związku z tym Swoją aktywność przedwyborczą w powiecie nyskim zakończy również wiceminister obrony narodowej i poseł ziemi opolskiej Marcin Ociepa.

Poseł Marcin Ociepa ogłosił swój start w wyborach do Sejmu RP 3 września. Od tego  czasu niemal nie było dnia, aby nie pojawił się na kampanijnym szlaku, a także tygodnia aby nie odwiedził powiatu nyskiego. Rozpoczął swą kampanię od słów:
Dzisiaj startuję do Sejmu RP, aby ŁĄCZYĆ, BUDOWAĆ i WALCZYĆ. Proszę o Twoje wsparcie i głos do Sejmu, jeśli jesteś mieszkańcem Opolszczyzny. Swoimi działaniami przez te 40 dni zdecydowanie to udowodnił.

Przez całą kampanię wiceminister obrony narodowej starał się jak najwięcej czasu poświęcać przede wszystkim na spotkania z mieszkańcami regionu. Do najistotniejszych działań na jego szlaku kampanijnych w powiecie nyskim z pewnością należy zaliczyć między innymi:
Uczestnictwo w obchodach 800-lecia miasta Nysa
– Organizacja spotkania otwartego z mieszkańcami regionu w Muzeum Powiatowym w Nysie
– 11 września otwarcie Biura Poselskiego w budynku przy ul. Moniuszki 4/2Z
Współorganizacja Forum Rozwoju Regionalnego na którym przyznano odznaczenia dla wyróżniających się osób z regionu. Z powiatu nyskiego odznaczonych zostało 5 osób: ks. Henryk Wolff, mgr Dorota Oślizło, Elżbieta Frankiewicz, Małgorzata Sawicka i Czesław Woźniak.
– Ogłoszenie Honorowego Komitetu Poparcia w wyborach do Sejmu RP, w którym to znalazło się aż 50-ciu przedstawicieli świata nauki, kultury, gospodarki i samorządu. Z naszego powiatu zaszczytne miejsce w Komitecie przypadło Panu Henrykowi Szewczukowi – przewodniczącemu Rady Oddziału ZR NSZZ “Solidarność” Śląska Opolskiego w Nysie.


Ogłoszenie w imieniu premiera Mateusza Morawickiego NAJWIĘKSZEJ W HISTORII OPOLSZCZYZNY inwestycji! To warty prawie 8 MILIARDÓW ZŁOTYCH belgijski zakład Ionway z branży elektromobilności, będący efektem współpracy Umicore i PowerCo. Dzięki wsparciu polskiego rządu powstanie w naszym regionie 900(!) nowych, wysokopłatnych miejsc pracy.
– 7, 9 oraz 12 października Minister Ociepa odbył intensywne i niezwykle owocne spotkania z mieszkańcami sołectw naszego powiatu. W tych dniach odwiedził między innymi sołectwa: Ścinawa Mała, Grądy, Wierzbięcice, Makowice, Sidzina, Skoroszyce, Stary Grodków, Chruścina, Suszkowice, Kubice, Kozielno, Kamienica, Broniszowice, Kamienica, Trzeboszowice, Dźwiewiętlice oraz Koperniki. Oprócz tego przy każdej możliwej okazji Poseł odwiedzał Nysę, Głuchołazy, Paczków. Korfantów oraz Otmuchów, tak aby spotkać się również z mieszkańcami tych większych miast i porozmawiać o ich problemach.


– W ostatnim dniu kampanii Posła Marcina Ociepy nie mogło również zabraknąć w Nysie. Pojawił się z rana na targowisku miejskim, aby po raz ostatni przed wyborami, porozmawiać z mieszkańcami regionu oraz zainaugurować otwarcie Wojskowego Dnia Otwartego Akademii_CYBER.MIL w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie.

Jak twierdzi i powtarza wielokrotnie poseł Ociepa: Silna Nysa, silna Opolszczyzna, silna Polska to silna Europa. Poprzez swoje działania stale udowadnia, że nie są to słowa rzucone na wiatr.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź