Start Aktualności Koniec sagi. Do Nysy wraca naczyniówka!

Koniec sagi. Do Nysy wraca naczyniówka!

NFZ podpisze z ZOZ Nysa kontrakt na 10 miesięcy

przez Nysa Hot

7 lutego opolski NFZ ogłosił wyniki przetargu na prowadzenie oddziału chirurgii ogólnej z pododdziałem klinicznym chirurgii naczyniowej. Wygrał ZOZ Nysa. Oznacza to, że do Nysy po wielu bataliach wraca naczyniówka. Umowa zostanie zawarta jeszcze w tym miesiącu.

W Nysie będą prowadzone zabiegi planowe

Było to kolejne podejście do przywrócenia w Nysie tego ważnego oddziału. Nyski szpital przygotowywał się do zadania wiele miesięcy, stąd m.in. zmodernizowano salę operacyjną. Kiedy formalności zostaną dopełnione, naczyniówka ruszy z przyjmowaniem pacjentów od 1 marca. Kontrakt z NFZ będzie zawarty do dnia 31 grudnia br. – Bardzo się cieszę, że nasze starania  i starania Dyrektora ZOZ  w Nysie Norberta Krajczego przyniosły rezultat – mówi Starosta Powiatu Nyskiego, Andrzej Kruczkiewicz. – Kadra już jest, sprzęt przygotowany, mam nadzieję, że już nic nie stanie na przeszkodzie i już w marcu będą przeprowadzone zabiegi planowe. W tak dużym powiecie taki oddział zabiegowy po prostu musi działać.

Co ważne, pacjenci, którzy będą w nagłych przypadkach trafiać do szpitala w Opolu, później będą mogli być już konsultowani na miejscu w Nysie. Starosta podkreśla, że przez sytuację z covidem, sprawa otwarcia naczyniówki zeszła na dalszy plan, ale wreszcie jest zielone światło i są środki finansowe.

Naczyniówka będzie działać jako pododdział chirurgii ogólnej. Zabiegi kardio-chirurgiczne w dalszym ciągu będzie prowadzić Nyskie Centrum Sercowo-Naczyniowe PAKS.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź