Start Hot Koniec turystycznej atrakcji w Paczkowie

Koniec turystycznej atrakcji w Paczkowie

przez Nysa Hot

Decyzja zapadła. Drewniany taras na średniowiecznych miejskich murach w Paczkowie zostanie rozebrany.

Minął ponad rok od tragicznego wypadku w Paczkowie. W trakcie uroczystości dożynkowych we wrześniu 2018r. drewniany taras widokowy, znajdujący się na zabytkowych murach obronnych, runął na ziemię. Zginęła wówczas 37-letnia kobieta, a jej mąż doznał poważnych obrażeń głowy. Poszkodowany został także trzeci turysta. Nadal trwa śledztwo, które ma wyjaśnić wszystkie przyczyny tego wypadku.

Wiemy, że taras widokowy już wkrótce przestanie istnieć. Prawdopodobnie zostanie rozebrany w ciągu kolejnego roku. Przypomnijmy, że obiekt został oddany do użytku sześć lat temu. Taras był opatrzony odpowiednimi atestami. Konstrukcja była solidna, ale niezabezpieczona dachem część, która spadła, przez kilka lat narażona była na opady deszczu. Zgodnie z założeniami na wieży mogło przebywać maksymalnie 15 osób wraz z przewodnikiem, ale wielokrotnie zdarzało się, że znajdowało się tam zdecydowanie więcej turystów.

Niewykluczone, że na miejsce rozebranego tarasu powstanie nowa atrakcja, a w opracowaniu jej koncepcji będą pomagać specjaliści z Francji.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź