Start Aktualności Konkurs wokalny im. Janusza Toczka

Konkurs wokalny im. Janusza Toczka

przez Nysa Hot

Nyski Dom Kultury zaprasza do udziału w II Konkursie Wokalnym „Maestro” im. Janusza Toczka. Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych do 20 roku życia. Tak można zacząć estradową karierę!

Janusz Toczek był wybitnym muzykiem, kompozytorem, wokalistą i nauczycielem. Potrafił każdego zarazić swoją największą pasją jaką była muzyka. Pod swoimi skrzydłami wychował wiele talentów muzycznych. Przez lata współpracował z Państwową Szkołą Muzyczną w Nysie i Liceum Diecezjalnym.

W Nyskim Domu Kultury pełnił niedługo przed odejściem rolę kierownika artystycznego i wiązał z tym duże nadzieje. Był opiekunem zdolnej młodzieży i brał udział w misji odrodzenia teatru miejskiego, którego pierwsza próba odbyła się na scenie NDK za sprawą “Ani z Zielonego Wzgórza”, gdzie zagrał brawurowo profesora Phillipsa. Wcześniej widzowie mogli go podziwiać m.in. w Bastionie św. Jadwigi. Zmarł niespodziewanie w wieku 55 lat 5 stycznia 2020 roku.

Poprzez konkurs możemy kontynuować poszukiwanie i kształtowanie nowych talentów muzycznych. Na zgłoszenia czekamy do 20 LISTOPADA br., można je składać osobiście na adres: Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik, ul. Wałowa 7, 48-300 Nysa (wejście od ul. Chodowieckiego) lub mailowo na adres instruktorbs@ndk.nysa.pl – informuje Nyski Dom Kultury. 

Przesłuchania odbędą się 28.11.2023 w sali widowiskowej. Początek godz. 10.00.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź