Start Aktualności Kontrola w nyskim szpitalu. Chodzi o szczepienia na COVID

Kontrola w nyskim szpitalu. Chodzi o szczepienia na COVID

przez Nysa Hot

Rozpoczęła się kontrola nyskiego szpitala prowadzona przez opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrolerzy mają zweryfikować czy podczas szczepień na COVID nie doszło do nieprawidłowości. 

Kontrolerzy sprawdzają między innymi kto został zaszczepiony, ile szczepionek wykorzystano na szczepienie personelu szpitalnego oraz czy preparat został podany osobom spoza personelu medycznego.

– Kontrolerzy będą musieli również wyjaśnić czy osoby te zostały zaszczepione w sytuacji, w której istniało ryzyko niewykorzystania dawki szczepionki, ze względu na niestawiennictwo personelu danego szpitala. – mówi w wywiadzie dla Radio Opole Barbara Pawlos, rzecznik opolskiego NFZ.

Przypomnijmy, 29 grudnia w Nysie ruszyły szczepienia na COVID 19. Jako pierwsi szczepionkę przyjęli pracownicy medyczni nyskiego szpitala. Preparat pierwszego dnia został też podany staroście nyskiemu. I właśnie w związku z tym prowadzona jest kontrola w nyskim szpitalu.

Dodajmy, że opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia kontroluje również placówkę w Krapkowicach. Tam również samorządowcy zostali zaszczepieni na COVID. Chodzi o starostę krapkowickiego Macieja Sonika i wicestarostę krapkowickiego Sabinę Gorzkullę.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź