Start Hot Koronawirus w Nysie? Od wczoraj pojawiają się sprzeczne informacje

Koronawirus w Nysie? Od wczoraj pojawiają się sprzeczne informacje

przez Nysa Hot

W Polsce zanotowano już 305 przypadków osób zarażonych koronawirusem, w tym 10 na Opolszczyźnie. Od wczoraj dochodzą niepokojące informacje o mężczyźnie z naszego regionu, który przebywa w jednym ze szpitali zakaźnych.

Pierwsze informacje  o mężczyźnie w średnim wieku mówiły, że to mieszkaniec Opola, później że Powiatu Nyskiego. Potwierdziła się ta druga wersja. Mężczyzna podczas jazdy samochodem dostawczym poza granicami województwa poczuł się źle i sam się zgłosił do najbliższego szpitala na dolnym śląsku. Na razie nie mamy informacji, kiedy i czy przebywał w Nysie i czy wykonywał kursy poza granicami kraju, gdzie mógł się zarazić.

Blisko 40 osób z naszego powiatu znajduje się pod kwarantanną, a około 150 pod nadzorem epidemiologicznym. 3 osoby są diagnozowane. 1 osoba z Powiatu Nyskiego jest hospitalizowana poza naszym województwem.

mówi Powiatowy Inspektor Sanitarny, Janusz Trzęsimiech

W takim przypadku po wywiadzie służb epidemiologicznych osoby z najbliższego otoczenia z zakażonym poddawane są kwarantannie. W przypadku osób, które wykazują objawy choroby pobierane są materiały do badania w laboratorium

Mieszkańcy komentują w mediach społecznościowych, że taki przepływ informacji jest niedopuszczalny. Do tej pory o potwierdzonych przypadkach z naszego województwa bardzo szybko docierały informacje o wieku pacjenta, miejscu zamieszkania i miejscu hospitalizacji.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź