Start Aktualności Koronawirus w nyskim szpitalu. Oddziały zabiegowe zamknięte

Koronawirus w nyskim szpitalu. Oddziały zabiegowe zamknięte

przez Nysa Hot

W nyskim szpitalu wstrzymano planowe przyjęcia pacjentów na oddziały zabiegowe. Powodem jest wykrycie koronawirusa u jednego z lekarzy. Mężczyzna stracił przytomność. Miał też wysoką gorączkę. Testy potwierdziły zakażenie.

Nyski szpital dysponuje własnym urządzeniem, dzięki któremu w krótkim czasie można potwierdzić lub wykluczyć zakażenie koronawirusem.

-Musieliśmy odsunąć od pracy wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażoną osobą. Czekamy, aż będziemy mgli wykonać im testy. Wstrzymaliśmy też planowe przyjęcia pacjentów na oddziały zabiegowe, ale mam nadzieję, że w przyszłą środę ruszymy z tym z powrotem. – mówił w wywiadzie dla Nowej Trybuny Opolskiej Norbert Krajczy, dyrektor nyskiego szpitala.

Dyrektor szpitala zapewnia, że wciąż przyjmowani są pacjenci w trybie nagłym. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, przebadano już osoby z personelu, które miały kontakt z chorym lekarzem. Testy wykazały wynik negatywny.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź