Start Hot Koronawirus w Rolniku nie sparaliżował nauki

Koronawirus w Rolniku nie sparaliżował nauki

przez Nysa Hot

2 uczennice nyskiego „Rolnika” z potwierdzonym koronawirusem.  Sanepid skierował na kwarantannę blisko 200 osób, wśród nich nauczycieli i rodziców uczniów z klasy do której uczęszczały uczennice. Bezpieczeństwo w szkole mają poprawić środki do dezynfekcji od firmy Bioagra.

Z ponad tysięcznej społeczności szkolnej Sanepid odseparował blisko 200 osób. Jak na razie covid-19 wykryto u 2 osób, a pozostałe czekają na wyniki wymazów. Do tego czasu przebywają na kwarantannie domowej. To standardowe środki zapobiegawcze w tego typu przypadkach. W skali kraju o 1 września zanotowano kilkanaście podobnych przypadków.

Nyskim szkołom w potrzebie znów pomoże lokalna firma Bioagra. Zakład Produkcji Etanolu dostarczy do Rolnika środek do dezynfekcji rak i powierzchni jeszcze dziś.  Na wsparcie będą mogły liczyć również inne placówki z gminy i powiatu.

– Szykujemy akcje dostawy do wszystkich szkół w Nysie średnich i podstawowych. Sprawdzamy w tej chwili wielkość zapotrzebowania – mówi rzecznik spółki Bioagra, Mirosław Obarski

Przypomnijmy, że od wybuchu pandemii Biaogra przekazała kilka tysięcy litrów płynów do dezynfekcji DEZPOWER, m.in. dla samorządu, do szkół czy placówek szpitalnych.

Płyn do dezynfekcji DEZPOWER skutecznie niszczy koronawirusa SARS-CoV-2. Środek przeznaczony jest do powszechnego stosowania. 

Powiązane artykuły

1 komentarz

Kasia 8 września 2020 - 22:25

Jezu ludzie, kiedy otworzycie oczy? Co z wami robią? Dajecie się zamknąć i zastraszyć. Wirusy zawsze będą istnieć, ale ta szopka, testy fałszywie dodatnie to przegięcie na skalę światową!!! Covid bezobjawowy zapewne. Łatwo dajecie się sobą manipulować, łatwo. Od jutro nosze maseczki bezobjawowe. Amen

Komentarze niedostępne.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź