Start Aktualności Koronawirus w Stali Nysa

Koronawirus w Stali Nysa

przez Nysa Hot

U jednego z członków drużyny Stali Nysa test na koronawirusa dał wynik pozytywny. Klub wydał oświadczenie w tej sprawie.

-STAL Nysa S.A. informuje, że w rezultacie przeprowadzonych w dniu 18 października testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2, jeden z członków drużyny otrzymał wynik pozytywny. Mając na uwadze dobro osobiste naszych zawodników, sztabu i pracowników klubu, Stal Nysa nie podaje do publicznej wiadomości danych osobowych zakażonego. Klub ustalił, że jeśli zawodnik z pozytywnym wynikiem testu będzie chciał podać do publicznej wiadomości taką informację, zrobi to za pośrednictwem swojego prywatnego konta w mediach społecznościowych.
Wobec powyższego, cała drużyna poddała się samoizolacji oraz wykonała testy wymazowe na obecność wirusa SARS-CoV-2. O ich wynikach poinformujemy w osobnym komunikacie.
W związku z zaistniałą sytuacją STAL Nysa S.A. zachowuje wszelkie rygory bezpieczeństwa. Klub poinformował o sprawie stosowne organy państwowe oraz władze Polskiej Ligi Siatkówki. Klub czeka tym samym na dalsze zalecenia pod kątem ograniczenia ryzyka przenoszenia wirusa.
Apelujemy do wszystkich osób, które miały kontakt z jakimkolwiek członkiem drużyny, o obserwowanie stanu zdrowia i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów SARS-CoV-2 o niezwłoczne zgłoszenie się do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Do objawów choroby należą: podwyższona temperatura, uporczywy kaszel, bóle głowy, duszności, utrata smaku i węchu, bóle mięśniowo – stawowe.

W związku z powyższym, zaplanowane na dzień 25.10.2020 r. spotkanie z

Trefl Gdańsk zostaje odwołane. O nowym terminie meczu poinformujemy po ustaleniu wszystkich szczegółów z Polską Ligą Siatkówki. – Stal Nysa.
Grafika: Stal Nysa/Facebook

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź