Start Na sygnale Kości na budowie. Co kryje ziemia?

Kości na budowie. Co kryje ziemia?

przez Nysa Hot

Trwa budowa galerii Dekada. Obecnie prowadzone są wykopy i prace archeologiczne. Jak na razie ziemia odsłoniła fragmenty starych zabudowań. Odkryto też szczątki ludzkie, prawdopodobnie z XVIII wieku. O tym co jeszcze może kryć ziemia, porozmawiamy z dyrektorem nyskiego Muzeum Edwardem Hałajko. Wywiad już wkrótce na Nysa Hot.

Głębokie wykopy na tzw. placu Dekady odsłoniły na razie pozostałości po starych kamienicach. Archeolodzy spodziewają się jeszcze odnaleźć ślady po dawnej gazowni i jak to zawsze przy odkrywkach w Nysie, przedmioty codziennego użytku. Nie każdy też wie, że u zbiegu placu na którym powstanie galeria działał kiedyś szpital. – Odnaleźliśmy kości zwierzęce i kości ludzkie, ale zostały one zabezpieczone i prace są prowadzone normalnie – mówi dla nhot Dyrektor Muzeum w Nysie, Edward Hałajko. – Dla nas cenna jest możliwość potwierdzenia posiadanej wiedzy. Jak znajdziemy coś więcej, na pewno zostanie to dokładnie zbadane. 

{loadposition pos1} 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź