Start Aktualności Kradli i handlowali narkotykami. Zatrzymani 19-latek i 49-latek

Kradli i handlowali narkotykami. Zatrzymani 19-latek i 49-latek

przez Nysa Hot

Policjanci z Głogówka oraz Prudnika zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu prudnickiego podejrzanych o przestępczość narkotykową. 19 i 49-latek wpadli na kradzieży. Śledczy w tej sprawie zabezpieczyli ponad 200 gramów różnego rodzaju narkotyków. 

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę (20 sierpnia), tuż po godzinie 10:00 na terenie gminy Głogówek. Dyżurny policji w Prudniku otrzymał zgłoszenie o kradzieży z pomieszczenia gospodarczego przewodów siłowych oraz silnika. Złodzieje zostali spłoszeni przez świadków tego przestępstwa, którzy powiadomili policję. Właściciel swoje straty wycenił na blisko 2000 złotych.

– Policjanci z Głogówka oraz Prudnika zajmujący się tą sprawą jeszcze tego samego dnia wytypowali dwóch mężczyzn, których podejrzewali o to przestępstwo. Zatrzymani to 19 i 49-letni mieszkańcy powiatu prudnickiego. Jak się okazało zatrzymani oprócz kradzieży, mieli na sumieniu również przestępczością narkotykową. Policjanci podczas przeszukania mieszkania starszego z mężczyzn znaleźli blisko 180 gramów amfetaminy oraz ponad 40 gramów marihuany – informuje prudnicka Policja.

– Zebrane przez funkcjonariuszy informacje i dowody pozwoliły na przedstawienie podejrzanym łącznie 6 zarzutów. 19-latek odpowie za kradzież oraz handel narkotykami. Grozi mu do 10 lat więzienia. Natomiast starszy z mężczyzn usłyszał zarzuty m.in. kradzież, handlu narkotykami oraz posiadania znacznej ilości narkotyków.

49-latek był już wcześniej karany był za podobne przestępstwa. Teraz w warunkach recydywy grozi mu nawet do 15 lat więzienia. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Foto: KPP Prudnik

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź