Start Aktualności Kranówka jest kilkaset razy tańsza od wody butelkowanej – przypomina AKWA

Kranówka jest kilkaset razy tańsza od wody butelkowanej – przypomina AKWA

przez Nysa Hot

– Używanie wody z kranu to czysty zysk – jest nawet dwieście razy tańsze niż kupowanie wody butelkowanej – mówi Edyta Peikert, prezes spółki AKWA.

–  Kranówka jest zdrowym i tanim płynem, który błyskawicznie – i bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów – zaspokaja nasze pragnienie. – przypomina spółka AKWA.

– Nawet niewielkie odwodnienie może mieć zły wpływ na zdrowie. Pamiętajmy więc o przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów. Gdy jesteśmy w domu, łatwo o to zadbać. Woda z kranu jest przecież na wyciągnięcie ręki.

Używanie wody z kranu jest także ekologiczne: pijąc kranówkę, zużywamy mniej plastiku. Warto wiedzieć, że na nasz rynek trafia co roku ok 4,5 miliarda plastikowych butelek z napojami. Ponownie przetwarzanych jest 1,1 mld, a reszta, czyli ok. 80%, ląduje w lasach, na wysypiskach śmieci albo w piecach. Wyprodukowanie jednej butelki wiąże się z emisją 0,5 kg dwutlenku węgla, jej rozkład trwa 500 lat.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź