Start Hot Krok od tragedii. W Paczkowie mogło dojść do wielkiego dramatu

Krok od tragedii. W Paczkowie mogło dojść do wielkiego dramatu

przez Nysa Hot

Dopiero rozpoczął się sezon grzewczy i już mamy pierwsze bardzo poważne zdarzenie w regionie związane z tlenkiem węglem.

– 26 października tuż po godz. 20.00 strażacy otrzymali zgłoszenie, że w przy ul. Wesołej w Paczkowie w jednym z mieszkań prawdopodobnie doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Niezwłocznie na to miejsce udały się 2 zastępy straży pożarnej, jak również zespół ratownictwa medycznego oraz policja. W wyniku rozpoznania ustalono, że w jednym z mieszkań przebywa mężczyzna, który uskarża się na duszności. Potwierdzono obecność tlenku węgla w dużej zawartości w mieszkaniu. Niezwłoczna była hospitalizacja mężczyzny – mówi kpt Dariusz Pryga, rzecznik prasowy KP PSP w Nysie.

– Całe szczęście, że był to jeszcze wieczór a nie noc. Gdyby były godziny noce i mieszkańcy tego budynku spaliby, mogłoby dojść do ogromnej tragedii – dodaje Pryga.

Strażacy po raz kolejny apelują, by kupić czujnik tlenku węgla. Relatywnie niedrogie urządzenie może uratować zdrowie i życie nasze i naszych bliskich.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź