Start Aktualności Krople do oczu – twoi najlepsi przyjaciele w walce z dyskomfortem wzrokowym

Krople do oczu – twoi najlepsi przyjaciele w walce z dyskomfortem wzrokowym

przez Nysa Hot

Suchość i podrażnienie to częsty problem wielu osób, zwłaszcza po dłuższym siedzeniu przed komputerem lub w klimatyzowanym wnętrzu. Jeśli borykamy się z dyskomfortem wzrokowym, warto postawić na sprawdzone krople do oczu. W wielu przypadkach takie krople są nieocenione w codziennym życiu! Jak dokonać wyboru? O czym powinny pamiętać osoby noszące soczewki?

Nawilżające krople do oczu

W aptekach z powodzeniem znajdziemy nawilżające krople do oczuktóre pomogą nam zwalczyć problemy z suchymi oczami. Wybierajmy produkty z wygodnym aplikatorem i bez konserwantów, zgodnie ze swoimi preferencjami. Jeśli nosimy soczewki do oczu, również musimy dobrać odpowiedni rodzaj kropli do oczu! Poza tym przyda nam się płyn do soczewek wtedy, gdy korzystamy z produktów wielokrotnego użytku, np. soczewek miesięcznych lub dwutygodniowych.

Krople do oczu nazywane sztucznymi łzami są dobrym wyborem dla dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie mają one sztucznych dodatków dlatego można je stosować także z soczewkami. Posiadają specjalny aplikator, dzięki czemu możemy wygodnie zaaplikować krople do naszych oczu. Godne uwagi są także nawilżające krople na co dzień.

Krople do oczu dla osób z nasilonymi objawami

Warto zauważyć, że soczewki kontaktowe nie są przeszkodą co do tego, aby w razie potrzeby sięgać po sprawdzone krople do oczuW takim przypadku konieczne jest jednak dobranie takich kropli, które nie mają żądnych substancji konserwujących! Gdy borykamy się z silnym pieczeniem i łzawieniem oczy, wybierzmy produkty z dodatkowymi składnikami (np. kwasy omega-3). Uzupełniają one ubytki warstwy lipidowej oczu i chronią je przed parowaniem warstwy wodnej. Preparaty tego typu nie zakłócają ostrości widzenia, nie zawierają wody i konserwantów. Alergicy z kolei powinny sięgać po krople do oczu z dodatkiem ektoiny – łagodzą one podrażnienia, zaczerwienienie i świąd oczu.

Jak wybrać krople do oczu?

Osoby noszące soczewki muszą pamiętać o ich odpowiednim zakładaniu i ściąganiu. Nieumiejętne zdejmowanie soczewek może bowiem doprowadzić do dyskomfortu oczu, który szybko zniwelujemy specjalnymi kroplami. Jak wybrać idealne krople do oczu? Powinniśmy pamiętać o następujących kwestiach:

  • Własne preferencje co do aplikacji
  • Wady wzroku – niektórzy borykają się z krótkowzrocznością, a inni z astygmatyzmem lub nadwzrocznością
  • Przyczyny suchości oczu
  • Częstotliwość stosowania kropli do oczu
  • Noszenie soczewek kontaktowych
  • Stosowanie leków do oczu
  • Naturalny i sprawdzony skład
  • Cena preparatu

Pomoc w walce z wadami wzroku i suchością oczu

Producenci oferują także różnorodne krople do oczu przy astygmatyzmie lub innych chorobach oczu, dlatego zwracajmy na to uwagę podczas zakupu. Jeśli podejrzewamy u siebie występowanie wady wzroku, warto jak najszybciej zwrócić się o pomoc do specjalisty. Po badaniu będzie można dobrać odpowiednią korekcję wady wzroku i krople do oczu, oczywiście po konsultacji z ekspertem! Wszystko to sprawi, że zachowamy komfort i bezpieczeństwo podczas użytkowanie soczewek, okularów, czy też kropli do oczu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź