Start Aktualności Kto po Krajczym? Poznaliśmy nazwisko nowego zarządcy szpitala

Kto po Krajczym? Poznaliśmy nazwisko nowego zarządcy szpitala

przez Nysa Hot

Norbert Krajczy po 32 latach zarządzania nyskim szpitalem i ponad 40 latach pracy w ZOZ-ie przechodzi na emeryturę. Wiemy kto tymczasowo pokieruje placówką do czasu rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko dyrektora.

Pełniącym obowiązki dyrektora został Jerzy Hajduga, który od połowy ubiegłego roku jest wicedyrektorem ds. administracyjnych. Jerzy Hajduga w 2020 roku został prezesem EKOM-u. Pracował tam krótko, następnie objął funkcję naczelnika wydziału inwestycji Starostwa Powiatowego w Nysie.

Teraz Jerzy Hajduga będzie szefował nyskiemu szpitalowi do czasu wyboru nowego dyrektora. Starostwo Powiatowe ogłosi konkurs na stanowisko najpóźniej do dwóch miesięcy. Już teraz sporo mówi się o zainteresowaniu potencjalnych kandydatów.

– Dzisiaj podczas posiedzenia Rady Społecznej Szpitala Powiatowego w Nysie, w obecności przedstawicieli Związków Zawodowych ZOZ Nysa, miałem przyjemność podziękować odchodzącemu na emeryturę wieloletniemu i zasłużonemu Dyrektorowi NORBERTOWI KRAJCZEMU i pogratulować objęcia tego stanowiska nowemu p.o. Dyrektora JERZEMU HAJDUDZE. Jako Przewodniczący Rady Społecznej ZOZ Nysa, zależy mi, aby tak ważne zmiany w Dyrekcji ZOZ Nysa, nie wpływały na bieżącą sprawną działalność jednego z najważniejszych Szpitali w województwie opolskim – mówi Artur Kamiński, Przewodniczący Rady Społecznej nyskiego szpitala.

Nyski szpital to bardzo ważna placówka nie tylko ze względu na jej funkcję medyczną. ZOZ to także jeden z największych pracodawców w regionie.

Placówka prowadzi kolejne ważne inwestycje, m.in. rozbudowę oddziału zakaźnego. Szpital przejmie także nocną i świąteczną opiekę medyczną.

Dodajmy, że Norbert Krajczy nadal będzie związany z nyskim szpitalem. Obejmie funkcję Pełnomocnika ds. medycznych.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź