Start Aktualności Kto po Nowakowskim?

Kto po Nowakowskim?

przez Nysa Hot

Niedługo poznamy nazwisko nowego sternika spółki EKOM. To pokłosie styczniowej sesji Rady Powiatu, na której dotychczasowego prezesa powołano na stanowisko wicestarosty. Kto obejmie skomplikowaną spółkę? Burmistrz obiecuje, że to kwestia najbliższych tygodni.

Prawo o samorządzie lokalnym nie pozwala na łączenie tego typu funkcji, stąd konieczność zmiany szefa spółki komunalnej. Nowakowski funkcję prezesa sprawował od 18 grudnia 2018 roku. W tym czasie musiał przygotować spółkę do niezbędnych inwestycji, jednocześnie zadbać o finanse zadłużonego EKOMU-u. Mowa przede wszystkim o budowie nowej 3-hektarowej kwatery na odpady w RCGO w Domaszkowicach. Inwestycja, która dobiega końca zabezpieczy gminę na najbliższe lata. – Obecnie trwają prace z przygotowaniem do odbioru przed dopuszczeniem do użytkowania – mówi prezes. – Pamiętajmy, że z kwatery będzie korzystać wiele gmin i podmiotów z Powiatu Nyskiego, a w planach mamy budowę IV kwatery. W międzyczasie będziemy szukać nowych rozwiązań.

Za rządów Nowakowskiego zmieniono schemat organizacyjny spółki. Z trzech zakładów stworzono dwa, a ich dyrektorom przyznano większe kompetencje. To także wymiana taboru. Co ciekawe, prezes stawiał na używany sprzęt, ale w bardzo dobrym stanie, co pozwoliło na niemałe oszczędności. Niedawno EKOM mógł pochwalić się choćby dwukomorowymi śmieciarkami, czy też odkurzaczem do chodników i zamiatarką jezdni i chodników. 

Nazwisko Nowakowskiego długo jeszcze będzie kojarzone za sprawą akcji zbierania nakrętek dla 14-letniej Weroniki z Nysy. Oryginalne instalacje w kształcie serca zrobiły furorę w całej Polsce. Jak mówi prezes – przez pierwsze tygodnie każdego dnia było po kilka zapytań o szczegóły i koszty tej akcji. Z kolei koniec roku przyniósł premierę nowej witryny internetowej spółki.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź