Start Aktualności Kto po Radio Nysa?

Kto po Radio Nysa?

przez Nysa Hot

31 lipca br. wygasa koncesja na częstotliwość 103,6 fm. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wciąż nie podała wyników ogłoszonego postępowania. O możliwość nadawania w Nysie ubiega się kilka podmiotów, w tym Eurozet.

Przez 10 lat częstotliwość zajmowało Radio Nysa, które wyrosło na lidera na rynku lokalnym. Teraz koncesję może przejąć podmiot niezwiązany z dotychczasowym właścicielem stacji. W grze, po pierwszym etapie zostało 9 graczy, ale  wygląda na to, że w stawce przestała się liczyć spółka Radio Nyska, która straciła poparcie Bogdana Wyczałkowskiego w zakresie ewentualnego wsparcia finansowego na rozwój radia, w przypadku otrzymania koncesji. Dzisiaj w tej sprawie w obiegu medialnym pojawiło się oświadczenie Prezesa Agencji Rozwoju Nysy.

Jak informuje Radio Nysa,  po wygaśnięciu koncesji stacja będzie nadawać w internecie. Co dalej, na razie nie wiadomo. Na finał tej sprawy możemy poczekać jeszcze długie miesiące.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź