Start Aktualności Kto zdobędzie Trytona?

Kto zdobędzie Trytona?

przez Nysa Hot

Już w sobotę, 22 lutego dowiemy się w czyje ręce trafi najbardziej prestiżowa nyska statuetka. O Trytona walczy w tym roku 5 osób. Galę okrasi występ znakomitego wokalisty jazzowego Marka Bałaty, który zaśpiewa nieśmiertelne przeboje Czesława Niemena.

Tryton po zmianach regulaminu przyznawany jest co dwa lata. W tym roku o statuetkę powalczą dyrygent Mariusz Drożdzal, wolontariuszka Marta Węgrzyn, Dyrektor Zespołu Szkół „Pascal” Teresa Czarnołęska, Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową „Mówimy NIEboRAKOWI” oraz dyrektor Zakładu Produkcji Etanolu Arkadiusz Komorowski.

W 2018r. nagrodę odebrał wieloletni dyrygent Chóru Czerwony Goździk, Józef Szwab. Kto zwycięży w tej edycji? O tym kapituła zadecyduje w sobotę przed galą. Trudno ocenić kto ma największe szanse. Konkurencja jest wyrównana, a kandydaci prezentują bardzo różne środowiska, podobnie jak członkowie kapituły. Jedno jest pewne, nie będzie jednomyślnej decyzji.

Galę Trytona Nyskiego poprowadzi Dominika Michna.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź