Start Hot Kultowy „grzybek” ma być dostępny dla mieszkańców!

Kultowy „grzybek” ma być dostępny dla mieszkańców!

przez Nysa Hot

Na Nysa Hot wracamy do tematu popularnego „grzybka” przed Pakosławicami, który informuje nas, że za chwilę dojedziemy do Nysy. Znają go dobrze wszyscy kierowcy i pewnie wielu chciałoby zrobić sobie przy nim pamiątkową fotografię. Niedługo ma pojawić się taka możliwość. 

„Grzybek” na DK 46 w nowym miejscu

Przypomnijmy, że po planowanej rozbudowie drogi krajowej nr 46 kultowy już element krajobrazu zmieni nieco lokalizację. Kierowcy nie mają się jednak o co martwić. “Grzybek” zostanie przeniesiony zaledwie kilka metrów od obecnego miejsca. Jest także plan, by został udostępniony dla podróżujących.

-Być może uda się tak zrobić, by „grzybek” po planowanym remoncie był dostępny, bo na dziś takiej możliwości nie ma, z racji tego, że jest oddzielony barierami ochronnymi – mówi Adam Raczyński, wójt gminy Pakosławice. 

Kluczowa inwestycja w regionie

Planowana rozbudowa drogi krajowej nr 46 ma rozpocząć się w I kwartale przyszłego roku. Wykonawcę mamy poznać jeszcze w tym roku. Koszt strategicznej dla naszego regionu inwestycji to ponad 6 milionów złotych.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź