Start Aktualności Kultura tylko w TV. Minister odwołuje imprezy

Kultura tylko w TV. Minister odwołuje imprezy

przez Nysa Hot

Od 12 do 25 marca do zamkniętych żłobków dołączają instytucje kultury, filharmonie, opery, teatry, muzea, kina oraz placówki szkolnictwa artystycznego.

Zamykanie placówek do próba zatrzymania szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2. Dziś poinformował o tym minister Piotr Gliński. Na razie nie wiadomo jakie będą skutki zawieszenia organizacji wydarzeń kulturalnych z udziałem publiczności. Co ze zwrotem pieniędzy na wykupione bilety i poniesione koszty organizacji? Czy koncerty i spektakle odbędą się w innym czasie? Na te odpowiedzi musimy jeszcze poczekać i wykazać się wyrozumiałością w tej trudnej sytuacji.

Zaleca się, aby pracodawcy w miarę możliwości zlecali pracownikom pracę wykonywalną zdalnie. W placówkach jak np. muzeum wciąż będzie można prowadzić działania badawcze. W Nyskim Domu Kultury zostały odwołane zajęcia i próby teatralne. 

fot. Ministerstwo Kultury

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź