Start sport Kurek honorowym obywatelem Nysy

Kurek honorowym obywatelem Nysy

przez Nysa Hot

Dziś o 12.00 sesja budżetowa w gminie.  Porządek obrad zostanie poszerzony o propozycję uhonorowania Bartosza Kurka tytułem Honorowego Obywatela Nysy.

Wniosek do Rady złożył Burmistrz Nysy, który w ten sposób chce docenić naszego znakomitego siatkarza. – Bartosz ma wybitne zasługi dla sportu, dzięki którym tyle i tak ciepło mówi się w kraju o naszym mieście – argumentuje Kordian Kolbiarz. Trudno zakładać, żeby radni zagłosowali przeciw. Jeśli jutro Stal Nysa pokona w Pucharze Polski Lechię Tomaszów Mazowiecki, obecna drużyna Kurka – Onico Warszawa może być przeszkodą Stalowców w kolejnej rundzie. Będzie to znakomita okazja, aby wręczyć odznaczenie.

Podczas sesji radni podejmą również decyzję o powołaniu sportowej spółki akcyjnej, która będzie zarządzać klubem siatkarskim. Jest to wymóg, aby po ewentualnym sukcesie sportowym Stal Nysa mogła zagrać w PlusLidze. Udziałowcami spółki mają być Gmina Nysa, NEC i Agencja Rozwoju Nysy, przy czym gmina ma posiadać 60% akcji.

fot. Unico Warszawa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź