Start Aktualności „Laboratoria Przyszłości” powstaną w szkołach w Gminie Paczków

„Laboratoria Przyszłości” powstaną w szkołach w Gminie Paczków

przez Nysa Hot

Gmina Paczków pozyskała ponad 274 000 złotych w ramach rządowego Programu Laboratoria Przyszłości. To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

– Złożony przez Gminę Paczków wniosek na łączną kwotę ponad 274 200,00 zł został rozpatrzony pozytywnie. Środki trafić mają do Szkoły Podstawowej nr 2 w Paczkowie (92 400,00 zł), Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie (91 800,00 zł) , Szkoły Podstawowej w Trzeboszowicach wchodzącej w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzeboszowicach (60 000,00 zł.), Szkoły Podstawowej w Kamienicy wchodzącej w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamienicy (30 000,00 zł) – informuje Gmina Paczków.

Pozyskane pieniądze przeznaczone mają zostać m. in. na zakup nowoczesnego wyposażenia pracowni technicznych, w tym drukarek 3D oraz sprzętu audio-wideo.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź