Start Aktualności Łatwiejszy dojazd do plaży nad Nyską Riwierą

Łatwiejszy dojazd do plaży nad Nyską Riwierą

przez Nysa Hot

Problem znany jest od lat, ale chwilowo został rozwiązany. Mowa o utwardzeniu drogi dojazdowej do popularnej „woprówki” i plaży oraz pola campingowego. W pomoc zaangażowała się spółka EKOM.

Inwestycja ważna z punktu bezpieczeństwa wypoczywających nad Jeziorem Nyskim

Co roku po zimie nyski WOPR zabiega o naprawę drogi dojazdowej do stanicy w Skorochowie. Problem jest doraźnie rozwiązywany poprzez zasypanie dziur, ale przy sporym nachyleniu co jakiś czas prace trzeba wykonywać na nowo. W tym sezonie z pomocą przyszli pracownicy nyskiego Ekomu.

Dziękuję prezesowi spółki EKOM za pomoc w ułatwieniu dojazdu. Z kolei Wody Polskie znacznie pomogły w naprawie podmytej skarpy. Tu prace są na ostatniej prostej – mówi dowódca WOPR w Nysie, Jarosław Białochławek.

Budowa asfaltowej drogi to kwestia czasu. Gmina w ostatnich latach wykonała część ulicy Kasztanowej, od kręgielni Bohemia do nowego osiedla domków jednorodzinnych. W dole prowadzone są kolejne inwestycje, m.in. budowa nowoczesnych domków letniskowych oraz komór hiperbarycznych, co z pewnością będzie miało wpływ na przyspieszenie decyzji o  wylaniu asfaltu. Ulicą Kasztanową dojedziemy również na skróty do Klubu Żeglarskiego.

WOPR Nysa – stanica

 

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź