Start Hot Lewica postuluje m.in. wprowadzonie ograniczeń dla niezaszczepionych

Lewica postuluje m.in. wprowadzonie ograniczeń dla niezaszczepionych

przez Nysa Hot

Lewica prezentuje 4 postulaty, które – zdaniem polityków- mają pomóc w walce z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Wśród punktów jest m.in. kontrowersyjny pomysł ograniczeń dla osób, które nie zaszczepiły się przeciwko Covid 19.

– Kilkaset zgonów codziennie. Obrazowo można to porównać do katastrofy dwóch dużych samolotów codziennie! Pora na decyzje! Słupki sondażowe na bok – mówi Piotr Woźniak, lider Nowej Lewicy na Opolszczyźnie.

Poniższa grafika przestawia postulaty Nowej Lewicy. Lockdown miałby nie dotknąć zaszczepionych, ale może mocno dać się w znaki osobom, które nie przyjęły preparatu przeciwko Covid 19.

Piotr Woźniak jest zwolennikiem systemu francuskiego. Przypomnijmy że latem na Sekwaną wprowadzono obowiązek szczepień dla pracowników służby zdrowia, strażaków i opiekunów seniorów.

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, Certyfikat sanitarny (przepustka zdrowotna, która jest potwierdzeniem pełnych szczepień lub ostatniego testu na koronawirusa) od początku sierpnia obowiązuje w kawiarniach i restauracjach.

Francuzi muszą pokazywać certyfikat sanitarny m.in. w teatrach, kinach czy halach sportowych. Wprowadzenia podobnych rozwiązań w Polsce żąda Nowa Lewica.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19 936 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.  Na Opolszczyźnie pozytywny test miało 451 osób.

Jak informuje resort, z powodu Covid 19 zmarło 111 osób, natomiast z powodu współistnienia Covid 19 z innymi schorzeniami zmarło 287 osób.

Dodajmy, że dziś Wojewoda Opolski zdecydował, że kolejne szpitale w województwie opolskim zostaną włączone w walkę z pandemią. Będzie także więcej łóżek dla pacjentów z Covid-19.

Od 1 grudnia przybędzie 14 łóżek dla pacjentów z Covid-19 w nyskim szpitalu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź