Start Hot Ludzka twarz urzędu

Ludzka twarz urzędu

przez Nysa Hot

Od dzisiaj (27.06), w dni upalne mieszkańcy naszej gminy mogą zabrać ze sobą psa, by załatwić sprawy urzędowe. To odpowiedź na falę upałów. To nie koniec dobrych zmian w urzędzie.

W ramach akcji „weź psa do urzędu” nasi  czworonożni przyjaciele będą mogli napić się zimnej wody i wejść bez przeszkód do magistratu. To dobra tendencja i mówiąc bardzo kolokwialnie pokazanie ludzkiej twarzy przez urzędników. Do tej pory mieszkańcy często zostawili swoje psy uwiązane do słupa przed gmachem urzędu, co mniej rozważni – w samochodach. Pamiętajmy, że akcja obowiązuje jedynie w dni upalne. Nie zmienia to faktu, że w wielu miastach w Polsce da się zauważyć zmianę na plus, jeśli chodzi o poprawę traktowania zwierząt. Lokalne, w ostatnich miesiącach spore zmiany zaszły choćby w schronisku dla zwierząt w Konradowej. Udało się m.in. zwiększyć standardy opieki nad podopiecznymi placówki oraz zapewnić lepszą opiekę lekarską, a o efekty zmian dbają wolontariusze i społecznicy mający ułatwiony dostęp do schroniska.

Od kilku miesięcy gmina przygotowuje się do wdrożenia systemu elektronicznej obsługi interesantów. Rozwiąże to wiele problemów (także ten opisany wyżej). Wiele spraw będziemy mogli załatwić bez wychodzenia z domu, m.in. dokonać opłaty należnych podatków, czy też złożyć wniosek o wydanie danego zaświadczenia. Z czasem znikną również sterty dokumentów w obiegu pomiędzy danymi instytucjami (według rozporządzenia wszystkie urzędy mają dostosować się do nowych wytycznych). Gmina jest w fazie testów i szkoleń pracowników. Nowe rozwiązania powinny wejść w życie po wakacjach.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź