Start Wywiady Magia w Nysie

Magia w Nysie

przez Nysa Hot
Magiczne zwierzaki, postaci z bajek, horrorów i komiksów opanują w ostatni weekend czerwca nasze miasto. Na fort II znów zjadą fani fantastyki z różnych zakątków Polski, by wziąć udział w ciekawych panelach, warsztatach i spotkać ludzi z podobną “zajawką”. Wydarzenie będzie jednak atrakcją nie tylko dla fanów fantastyki. Jak zapewniają organizatorzy „razem przekroczymy grane wyobraźni”. 

Nysa Hot: Nysa w czerwcu znów będzie magiczna. Organizowałeś już konwent fantastyki w 2016 roku. Czym II edycja Nyskonu będzie się różnić od I?

Arek Budny, Organizator Nyskonu. Na pewno rozmachem! Fakt współfinansowania przez nasze Miasto, jak i wsparcie różnych instytucji, firm i osób pozwala nam na zaplanowanie jeszcze większej ilości atrakcji i realizację jeszcze bardziej ciekawych pomysłów. Znacznie poszerzyliśmy zasięg Nyskonu, bo od tej edycji jest imprezą polsko-czeską. Pojawią się nowe strefy, gdzie na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakie atrakcje nas zatem czekają?

Przeróżne. Sesje RPG, zapasy sumo, najazd pruskiego regimentu, bitwa na balony z wodą, warsztaty rzeźby w kamieniu czy strzelanie z łuku ,także do siebie nawzajem (śmiech). Atrakcji będzie naprawdę dużo, ale nie chciałbym za wiele zdradzać:) Warto pojawić się na Nyskonie i przekonać się samemu! Zachęcamy też do śledzenia naszego fanpage’a (www.facebook.com/nyskon) gdzie będziemy co jakiś czas uchylać rąbka tajemnicy.

To będzie wydarzenie tylko dla fanów fantastyki?

Zależy jak rozumiemy fantastykę:) Przede wszystkim będzie to wydarzenie, na którym odnajdą się fani szeroko pojętej fantastyki, ale chcemy również aby Nyskon był idealną imprezą “wejścia” dla uczestników, którzy nie mieli okazji pojawić się wcześniej na jakimkolwiek konwencie. Pojawi się również  specjalna strefa, na której osoba wspomnianą tematyka niezainteresowana z łatwością znajdzie dla siebie ciekawe warsztaty i prelekcje. Na pewno też będzie to impreza przyjazna rodzinom z dziećmi, w naszej Strefie Dziecięcej będzie można, zgodnie z hasłem przewodnim Nyskonu, “przekroczyć granice wyobraźni”.

Na co ty szczególnie czekasz?

Chyba na samo rozpoczęcie imprezy. Chcę się przekonać, które z atrakcji przyciągną najwięcej osób, które zostaną niezapomnianym elementem przyszłych spotkań i wspomnień.

Co wyróżni Nyskon na tle innych tego typu wydarzeń, które odbywają się w Polsce?

Pierwsze co przychodzi mi na myśl to na pewno miejsce, chodzi o imprezę plenerową w prawdziwym forcie!  Do tego nyskie fortyfikacje są obiektami unikalnymi w całej Europie, jeśli do tej pory nie mieliście okazji ich zobaczyć, warto przybyć jeszcze przed konwentem i przespacerować się w tamtej okolicy.. Kolejna rzecz to sam format imprezy, znajdzie się u nas aż 6 różnych stref, które pokażą, że mimo różnych zainteresowań możemy razem wspólnie się bawić i uczyć od siebie nawzajem.

[youtube height=”600″ width=”600″ align=”left|right|none”]https://www.youtube.com/watch?v=7P8jTRb_yfQ&feature=youtu.be[/youtube]
 
 
 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź