Start Aktualności Majówka inna niż zwykle

Majówka inna niż zwykle

przez Nysa Hot

Normalnie na początku maja, szykowalibyśmy się do wyjazdu do rodziny, czy krótkiego wypadu za miasto z ekipą przyjaciół. Niestety, w tym roku plany pokrzyżowała pandemia koronawriusa i restrykcje nałożone przez Rząd. Nie będzie także uroczystych obchodów 2 i 3 maja. Duże uroczystości zastąpi symboliczne wciągnięcie flagi na maszt przed nyskim magistratem i złożenie kwiatów pod pomnikiem na Placu Kopernika.

Gdyby nie pandemia, myślami bylibyśmy już pewnie przy liście rzeczy, które musimy zabrać ze sobą na długi weekend. Zazwyczaj był to też okres przygotowań do dwóch ważnych wydarzeń – obchodów 2 i 3 maja. Najpierw świętujemy Dzień Flagi, a potem wspominamy naszą Konstytucję z 1791r., pierwszą ustawę zasadniczą w Europie i drugą na świecie. W mieście więc na początku maja zawsze dużo się działo. Szczególnie huczne były obchody 3 maja, na które przybywały liczne delegacje polityków, samorządowców, szkół, służb mundurowych czy stowarzyszeń. Tym razem władze samorządowe gminy Nysa w imieniu własnym i mieszkańców jedynie symbolicznie złożą kwiaty pod Pomnikiem Patriotom Polskim.

Pamiętajmy jednak, że nasze narodowe święta możemy obchodzić skromniej, ale warto o nich pamiętać i 2 maja wywiesić flagę. Biało-czerwona już od 16 lat właśnie tego dnia obchodzi swoje święto. Dla szczęśliwców, którzy mają dom z ogrodem jest jeszcze jeden powód do świętowania. Otóż 2 maja mamy też dzień grilla. To idealna okazja, by zainaugurować sezon grillowy, nawet w mocno okrojonym składzie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź