Start Hot Masowe zatrucie pokarmowe w Głuchołazach. 14 osób hospitalizowanych

Masowe zatrucie pokarmowe w Głuchołazach. 14 osób hospitalizowanych

przez Nysa Hot

Do zdarzenia doszło w ośrodku Banderoza w Głuchołazach gdzie przebywają uchodźcy z Ukrainy. Chorzy trafili do szpitali w Nysie i w Prudniku.

Objawy zatrucia u mieszkańców ośrodka pojawiły się w piątek wieczorem. Na złe samopoczucie narzekały głównie dzieci. W sumie problemy zdrowotne zgłaszały 23 osoby.

– Po badaniu lekarskim 14 osób hospitalizowano – 10 w Szpitalu Powiatowym w Nysie, 4 w Szpitalu Powiatowym w Prudniku – informuje Sławomir Kłosowski, Wojewoda Opolski.

Wczoraj rano z SOR-u szpitala w Nysie 4 osoby zostały wypisane w stanie dobrym. Służby starają się ustalić co było przyczyną zatrucia.

– Z przeprowadzonej kontroli sanitarnej w Ośrodku Banderoza wynika, iż stan sanitarno – higieniczny kuchni oraz bloku żywieniowego jest prawidłowy i nie budzi zastrzeżeń. Podczas prowadzonego dochodzenia epidemiologicznego pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nysie pobrali do badań laboratoryjnych próbki pokarmowe z ośrodka oraz wymazy w kierunku Salmonella od personelu kuchni i otoczenia osób chorych. Próbki będą badane w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu – informuje Sławomir Kłosowski, Wojewoda Opolski.

Ze wstępnych informacji uzyskanych ze Szpitala w Prudniku wynika, że u jednej osoby wykryto norowirusy, co może wskazywać na przyczynę wirusową zatrucia pokarmowego.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź